Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Számlázó, ügyviteli programnak...

Számlázó, ügyviteli programnak mik a feltételei?

Figyelt kérdés

Olyan szempontból, hogy elfogadja a NAV.

Ha lehet akkor pontosan idézzetek vagy linkeljetek is.


2013. febr. 28. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Csinálni akarsz, vagy venni?


Ha csinálni, akkor jó sok törvényt át kell hozzá nézni....

2013. márc. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csinálni szeretnék egyet, csak jelenleg fogalmam sincs a törvényekről. Ezért kérdeztem meg itt. Azt tudom, hogy a NAV-nak is kell hitelesíteni vagy mi.
2013. márc. 2. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Számviteli törvény, áfa törvény, cégtörvény minimum A-tól Z-ig, speciális adózási szabályok, és azok folyamatos nyomon követése, tehát supportot is biztosítanod kell, mert 1 évben többször is változik és ha emiatt rontják el a könyvelést, akkor viselheted a károkat..


Emellett, ha lehet logisztikai, szállítólevél, gazdasági számítások, stb. ismerete elengedhetetlen, illetve ma már a moduláris megoldások és online számlázás támogatása, számlák tárolása, adatbanki tevékenység, stb. és azért számolni kell azzal, hogy nem kevés szerepló van már a piacon, a nagyok meg egyszerűen felvásárolják a kicsiket.


Nem egyszerű, nem kis befektetés, és hatalmas felelősség, de sok sikert hozzá.

2013. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek tudatában el is felejtem az ötletet. Én magánszemélyként gondoltam, de ennyi tényezővel neki sem állok. Már a felelősség miatt sem.
2013. márc. 2. 16:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Láttam, hogy bele se akarsz fogni.

De meggondolandó, mert ha elég saját célra egy nagyon egyszerű valami, akkor talán megéri.

Ha kizárólag számláznia kell a programnak és könyvelni nem, akkor néhány szabálynak kell csak megfelelnie. Ezt el lehet programozni egy hónap alatt. Ha többet kell tudnia, az már nem ilyen egyszerű eset.

Ami nehéz lehet egy ilyen program megírásában az, hogy nagyon sok munka. Minimum egy év, amire elkészül egy elfogadhatóan működő komplett számla, készlet, pénzügy program. Még egy keveset kereső programozónak, aki 150 000 ft bérköltséggel dolgozik, annak is ezért az egy év alatt 2 millió forintot kell kifizetni.

Ha könyvelést is ki kell fejleszteni, akkor ez plusz fél év és ennek megfelelő költség és akkor már tisztában kell lenni a számvitellel is, ami már nagyobb terület, mint a számlázás és készletkezelés. A bérszámfejtés még nagyobb falat, az adóbevallásokat is el kell tudnia készíteni és ez igényel nagyon sok követést, munkát. A bér program fejlesztési ideje is egy év ha értesz hozzá.


Ha te fejleszted, akkor addig is valamiből élned kell és ha mellette dolgozol, akkor a másfél, két évet szorozd meg kettővel, vagy hárommal.

Össze lehet dobni hamarabb is egy ilyen programot de az nem lesz piacképes, ahhoz túl keveset tud majd és sok lesz benne a hiba. Rendszergazdaként napi szinten találkozok a nagy gyártók programjaival is, amik különböző helyeken dobják az acces violation és egyéb hibákat, akkor miért gondolná bárki is, hogy egyénileg jobbat tud készíteni...

Itt lesz probléma az, amit az előző Bak Norbert nevű felhasználó írt, hogy sok szereplő van a ezen a piacon és nem fog visszajönni még a fejlesztés költsége sem, mert nem sokat vesznek majd meg a programból. Már a nagyobb cégek se tudják eladni a programjaikat és folyamatosan akciózzák az árakat. A magyar ügyviteli piac megtelt, mert már minden vállalkozásnak van programja. Ismerek olyan céget ami otthagyta teljesen a beposhadt ügyviteli piacot és egy másik területen nagyon sikeres lett. Nem tudom miért nem teszik ezt mások is, talán mert már az egész cégük erre épül és képtelenek váltani, végül ebbe dőlnek majd bele. Ez az ügyviteli szoftver üzlet a 90-es években és a 2000-es évek elején szárnyalt nagyon, akkor még volt kinek eladni.

Alakulgatnak új cégek is, de nem annyi, hogy fellendítsék az ügyvitel piacot.

Saját célra érdemesebb venni egy programot, mert az olcsóbb, mint fejleszteni. Ha csak számlázni kell, arra vannak ingyenes programok is, de most már akár excelben is összedobhatod a számláidat, ha igényes számlákat akarsz kiállítani, de keveset számlázol.

Azt nem látom be, hogy miért kéne tudnia online is számlázni és a logisztikát is támogatnia egy ilyen programnak, előbbivel kapcsolatban hatalmas a bizalmatlanság, az utóbbira meg kevés cégnek van szüksége.

2013. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!