Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megbízható könyvelő Baranya...

Megbízható könyvelő Baranya v. Tolna megyében vagy Budapesten egyéni vállalkozás és kft könyvelésére?

Figyelt kérdés
Csak személyes tapasztalatok alapján és konkrét könyvelők v könyvelőirodák (nem gyűjtőportálok) ajánlását várom! Előre is köszi!
2011. szept. 22. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel egy baj van... Én könyvelek és ezt be is vallom neked. Rám az ügyfelek nem panaszkodnak, sőt tőlem ügyfél vagy cégeladással vagy megszűnéssel szokott elmenni. Budapesti vagyok, ha gondolod dobj mailt.


Ezen túl meg figyelj, mert bárki írhat neked bármit, tehát először is győzödj meg róla.


Egyébként ha dobsz mailt én szivesen adok neked referenciát akiket megkérdezhetsz rólam.

2011. szept. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is könyvelő vagyok, de tőletek többszáz km-re.

Amit tudok mondani, hogy minden esetben nélkülözhetetlen a személyes találkozás, az első személyes benyomás is nagyon fontos.

Én szinte "ráéreztem", hogy ki az az ügyfél, akivel együtt tudok dolgozni, és kinek olyan a személyisége, hogy nem "férünk össze".

Persze ezen kívül a megfelelő szakmai tudás is szükséges, de ez úgyis kiderül már az első találkozásnál.


Sok szerencsét nektek az első találkozáshoz!

2011. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A mostani könyvelőnket úgy választottuk (kicsi BT-nk van a férjemmel), hogy már ismertem őt, mert ő könyveli az egyik ügyfelemet is, és láttam, hogy milyen munkát végez.


Budapesten a XVII. kerületben dolgozik, de fenntart egy irodát a XIV. kerületben is, a könyvelendő anyagokat általában ott veszi át vagy egy-két cégéhez kijár átvenni az anyagokat.


2-3 céget még tudna vállalni, így privátban szívesen megadom az elérhetőségét.


Ahogy előttem levő is mondta, mindenképpen először találkozni kell a könyvelővel és a benyomások alapján kell dönteni.



Az elvárásaim, amiknek ő eddig teljes mértékben megfelelt:


Naprakész legyen a törvényekben, előírásokban.


Pontosan végezze a munkáját, rendszeresen, havonta, negyedévente küldjön különféle kimutatásokat (pl. vevői, szállítói tartozások, áfa analitika, eredmény), tájékoztató anyagokat a változásokról.


A bérszámfejtésben, bérügyekben is járatos legyen, minden hónapban időben küldje el a bérpapírokat, az utalandók (járulékok, áfa, klf. adók stb.) listáját.


Ha egyéb kimutatásra, infóra van szükségem készítse el, segítse a döntéseimet akár klf. táblázatokkal.


Ha szükséges, képvisel APEH-nál, illetve ő küldi meg az APEH, TB felé az összes iratot, nekem csak utalnom kell.


Munkaidőben bármikor felhívhassam tanácsadásért.



Szerintem ezek a minimumok.

2012. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!