Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Megkaptam életem első adócsomagját, de későn kaptam kézhez, mert nem ott élek, ahova jött. Mindenki azt mondta, május 21.-ig kell beadnom, de most nézem, hogy a 1253NY számú bevallásnak, ami a borítékban van, február 15. volt a határideje! Most mit csináljak? Ez az első ilyenem, csak diákmelóztam tavaly. Megbüntetnek, vagy mi? 17L
2013. márc. 4. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
ha magánszemély vagy (diákmelós az magán), akkor neked valamikor májusban van a határidő.
2013. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj! Majus 21 ig kell, a február 15. Ei dátum ill az a nyomtatvány arra való volt, hogy az apehot megbízd ők csinálják meg helyetted. Ekkor csak aláírni, ellenőrizni küldték volna ki neked. Így neked (könyvelő ismerősnek) kell a papírjaid alapján kitölteni és májusi dátumig leadni. Am ha nincs más segítség ha bemész a navhoz akkor ők is segítenek majd.
2013. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az az egyszerűsített bevallás, amikor a NAV csinálja meg helyetted a bevallást.

mivel nem küldted el, így erről lecsúsztál, neked csak a normál maradt, annak meg májusi a határideje.

2013. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. De a borítékban csak az 1253NY számú egyszerűsített bevallás van. Vagy pedig nagyon nem értek valamit.
2013. márc. 4. 12:57
 5/5 anonim ***** válasza:
biztos van abba ami kell, nézd át. Ha nincs a nav oldaláról letöltheted ingyen, vagy ha bemész egy irodájukba adnak.
2013. márc. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!