Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most ilyenkor mi van? SOS

Most ilyenkor mi van? SOS

Figyelt kérdés
Arra lennék kiváncsi hogy én nem akartam igénybe venni a családi adókedvezményt mert én ugysem kapom meg mindegy hosszú lenne az a lényeg hogy a párom most fog visszamenni dolgozni és úgy gondoltam hogy ő fogja igényelni igy meg is kapja a pénzt de mi van akkor ha ő nem tud elhelyezkedni de már kitöltöttem a nyilatkozatot hogy ő veszi igénybe és nem én ilyenkor én is visszaigényelhetem???

2013. márc. 5. 19:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Év közben bármikor rendelkezhetsz hogy kéred, és akkor attól a hónaptól figyleembe kell vegyék. DE évvégén egy összegben is visszaigényelhető.
2013. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A munkáltató felé megtett, adózással kapcsolatos nyilatkozat bármikor megváltoztatható, új nyilatkozat adható, vagy vissza is lehet vonni az előzőleg megtett nyilatkozatot.

A lényege mindegyiknek az, hogy nem visszamenőleges hatályú lesz a dolog, hanem onnantól kezdődő, amikor az új/módosított/visszavont nyilatkozatodat megteszed.


Ha Téged félig, vagy teljesen feketén fizetnek, vagy nettó bérben állapodtál meg a munkáltatóddal, akkor inkább ne kérd év közben a családi kedvezményt, mert valószínűleg effektíve nem kapod meg. Tehát nem lesz vele több a fizetésed, csak papíron.

Ilyen esetben tanácsosabb megvárni az év végi adóbevallást, és abban érvényesíteni utólag az összes kedvezményt, mert legalább biztos, hogy megkapod, és nem a munkáltató nyeli le helyetted.

2013. márc. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen én is erre gondoltam de sajnos a munkáltatom azzal fenyeget hogy akkor annyival kevesebb lesz a bérem...ezért akartam azt csinálni hogy azt nyilatkozom hogy a párom veszi igénybe és nem én aztán meg adóbevallásnál meg én kérem még is mivel neki nincs munkája...
2013. márc. 6. 10:05
 4/6 anonim ***** válasza:

Most akkor Te igazából megkapod a családi kedvezményt vagy sem?

Tehát annyival többet viszel nettóban haza havonta, amennyi a családi kedvezmény összege, vagy sem?

Te tudod, hogy hogyan számol el Veled a munkáltatód.

Miben egyeztetek meg eredetileg. Csak van egy pont az elszámolásban, ahol le tudod ellenőrizni, hogy jól fizetett-e ki.


Megnézed, hogy hivatalosan mennyit kellene kapnod, és megnézed, hogy a fekete résznek mennyinek kell lennie.

Aztán az a kérdés, hogy ha nem kéred a családi kedvezményt, akkor a fekete részt ugyanúgy számolja ki, mint amikor kérted, vagy sem. Tehát visszatartja belőle a kedvezmény összegét, vagy sem.


Példa:


Megegyeztetek, hogy nettó 125 ezret kapsz havonta. Ennek valamennyi része hivatalos, valamennyi nem.

Ebben az esetben tök mindegy, hogy kéred a kedvezményt, vagy sem, mert így is, úgy is nettó 125 ezret kapsz. Ha kéred, akkor papíron futtatják csak át ezt a kedvezményt, ha nem kéred, akkor is ennyi a nettód, viszont év végén a bevalláskor az adóhatóságtól megkapod a családi kedvezmény egész évre járó összegét. Tehát annyival több lesz a zsebedben a pénzt, de a munkáltató nem tud róla.


Második példa:


Havi bruttód 130 ezer, ami nettóban (kedvezmény nélkül) 85.150,- Ft. Abban állapodtatok meg, hogy a havi nettón felül kapsz még feketén havonta mondjuk 20 ezret. Tehát nettó 105.150,- Ft-ot viszel haza. Ha kéred a kedvezményt, akkor viszont nettó 95.150 + 20.000 = 115.150,- Ft-ot kéne hazavinned. Ha ezek után még mindig csak 105.150,- Ft-ot viszel haza, akkor csak papíron futtaták át a kedvezményt, tehát nem adta oda Neked a cég. Átver. Pedig neki ez nem kerül többe, csak más elosztásban jelentkezik költségként.


Nem tudom, hogy érthető-e az, amit írtam.


Tehát én innen nem tudom megmondani, hogy igazat mond-e a céged, vagy sem. Attól függ, hogy miben állapodtatok meg, és mennyire gennyes a főnököd.

2013. márc. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én azt szeretném hogy megkapjam egy összegben az adókedvezményt de az a nagyon okos könyvelö nem akarja nekem megcsinálni mert nyalizik a fönöknek igy ö ezzel hogy havonta "megkapom" a kedvezményt kevesebbet fizet be utánam....én arra gondoltam hogy azt mondom hogy a párom veszi igénybe de aztán mégis én fogom ez lehetséges igy igy elvileg nem nyulnak a kedvezményemhez mert azt hiszik hogy a párom veszi igénybe nem én...nekem az a lényeg hogy egyben megkaphassam...erre a könyvelö küldütt egy nyomtatványt hogy töltsem ki hogy a párom kapja meg a kedvezményt minek kell nyilatkozni neki neki nem mindegy szoltam és kész vagy rosszul gondolom???Kérem segitsetek mert nem akarom hogy lehuzzanak köszönöm!!!!!!!!!!!
2013. márc. 7. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Most akkor már végképp nem értem. Ki akarja akkor igazából igénybe venni ezt a kedvezményt?

Te, vagy a párod?


Ha jól értem, akkor Te szeretnéd, csak egy összegben, ezt pedig úgy akarod elérni a mostani munkáltatódnál, hogy azt"hazudod"neki, a párod kérné helyetted?


Ha erről van szó, akkor az nem fog menni anélkül, hogy a párod által megtett új nyilatkozatot a Te munkáltatód ne igazolná le, hogy tud róla. Tehát kell kitölteni egy új nyilatkozatot azokkal az adatokkal, amelyeket "innentől" kezdve szeretnétek.


Ha nem ezt akarod, akkor viszont az általad előzőleg megtett nyilatkozatot írásban visszavonod, és a párod részéről sem kell semmit tenni. Ennyi.

A visszavonó nyilatkozatot 2 egyező példányban megírod, és az egyik példányon dátummal ellátva átveteted a munkáltatóddal, majd azt elteszed és megőrzöd magadnak, hogy adott esetben tudd bizonyítani, mikor vontad vissza az előzőleg megtett nyilatkozatodat, és ezt mikor hoztad a munkáltatód tudomására, hogy ne adja tovább részedre a családi kedvezményt.

Ebben az esetben sem Te, sem a párod nem fogja kapni év közben a családi kedvezményt, azt majd év végén az adóbevallásban utólag érvényesíthetitek.

2013. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!