Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Van-e valamilyen program az...

Van-e valamilyen program az adóbevallás elkészítéséhez?

Figyelt kérdés

Érkezett a munkáltatómtól egy boríték ami tartalmazta a


A munkáltató összesített igazolása 2012. évi személyi jövedelem adó bevalláshoz benyújtáshoz.


Viszont nekem nem érkezett adó csomag. Azt hallottam, hogy elektronikusan is be lehet nyújtani, csak egy program szükséges hozzá. És igazból a program nevére lennék kíváncsi. Valamint, hogy a bevallás elkészítéséhez van-e valamilyen útmutató.



2013. márc. 7. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
A NAV honlapján van a letöltések között. Kitöltési útmutató is van.
2013. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A bevallás száma 1253, ez lemaradt.
2013. márc. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem. Kösz a segítséget. Gondolom ugyan itt kell beküldeni is. Mert nekem nem jött adó csomag, és azt mondták fel kell érte menyek az apehhoz vagy navhoz. Viszont az nekem eléggé mesze lenne. Szóval inkább beküldeném elektronikusan.
2013. márc. 7. 17:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Elektronikus beküldéshez Ügyfélkapu regisztráció kell. ha nincs, akkor Okmányirodában tudod intézni.

De ki is nyomtathatod a programból, és borítékban ajánlva is elküldheted.

2013. márc. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az internetes nyomtatványkitöltéshez le kell tölteni az adóhatóság honlapjáról egy keretprogramot, amelybe aztán bele lehet tölteni a kívánt nyomtatványt.

Miután ez megvan, megnyitva a keretprogramot, kiválasztod a listából a nyomtatvány, majd a program segít annak kitötésében. Miután ez megvan, és "rábólintasz", hogy véglegesen marad, ki kell jelölni elektronikus elküldésre, ekkor kap rá egy vonalkódot. Majd be kell menni az ügyfélkapudra, és onnan feladni a hatóságnak a bevallást.


Tehát kell hozzá egy ügyfélkapus belépésnek lennie. Ezt az okmányirodában lehet igényelni.


Ha ilyened nincs, akkor a kitöltött nyomtatványt ki lehet nyomtatni, aláírni, és postán keresztül ajánlottan feladni az adóhatóságnak.


A végeredmény ugyanaz.


Keretprogram (alul keresd):

[link]


Ugyanitt találod meg felül utána magát a nyomtatványt, letöltésre. Száma: 1253.

2013. márc. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Szerencsére van ügyfélkapum. Esetleg ha kérdésem lesz, akkor még visszajövök. De remélem nem lesz rá szükségem.
2013. márc. 8. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!