Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmazott vagyok, szabadidőm...

Alkalmazott vagyok, szabadidőmben végzett alakalmi munkákhoz és jövedelemhez keresek hivatalos jogi keretet. Adózás formája?

Figyelt kérdés

Alkalmazott vagyok, rendszeres munkám és (kevés) fizetésem van. A szabadidőmbe (web)programozással foglalkozok. Sok haveri alapon (érts ingyen) elvégzett munka után, kilátásba van egy fizetett meló. A megrendelő számlát kér. Az összeg nem nagy, azaz szerintem nem fedezi egy vállalkozás elindítását, ráadásul nem is biztos, hogy ez után lesz hamar más ilyen bevételem.


Hogy tudom ezt elszámolni hivatalosan? Milyen jogi kereten belül lehetne ilyesmit csinálni úgy, hogy a kecske is jól lakjon és a káposzta is megmaradjon.



2013. márc. 10. 19:04
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem a megoldás az egyéni vállalkozás. Mivel van főállásod, ezért csak a bevételed után kell SZJA-t vizetned, mivel a többi járandóságot már a főállásod után megfizetted, illetve megfizeti a munkáltató. Ez hosszú távon is kifizetődő, nem jössz zavarba, bármilyen munka is van kilátásban, el tudod vállalni. Semmilyen egyéb teendőd nincs, csak évente egyszer bevallani, illetve befizetni az SZJA-nál.
2013. márc. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!