Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Külföldről és Magyarországról...

Külföldről és Magyarországról származó jövedelemesetén, hogyan érdemes adózni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítsédet kérnék az alábbi témában.

Ausztriában élek, innen származik a jövedelmem (alkalmazott vagyok). Férjem német, együtt élünk Ausztriában, itt van az állandó lakhelyünk. Én magyar állampolgár vagyok, de értelemszerűen Ausztriába adózok, hiszen csak innen származik jövedelmem ill. itt élek.

Kérdésem a következő:

Most szeretnék egy ismerősünkkel céget alapítani, Mo-on (mivel a járulékok ill egyéb költségek kedvezőbbek Mo-on).

Na már most, ha ebből a vállalkozásból (remélhetőleg) bevételem származik, akkor azt nekem az osztrák hatóság felé kell leadóznom a társamnak pedig Mo felé (ő Mo-on él, dolgozik)??

Gondolom h, igen. Viszont ez azt jelenti, h ugyanazon nyereség kivétele esetén nekem az osztrák állam felé magasabb adót kell fizetnem, hisz a járulékok magasabbak?

Jól gondolom vagy van esetleg egyéb megoldás?

Egyáltalán, hogy működik ez?

Ha nyereséget/osztalékot veszünk ki a cégből, arról kell egy igazolást vinnem az osztrák könyvelőmnek, ez alapján bevallja az osztrák állam felé és a magyar állam felé nem kell semmiféle bevallás??

Vagy mi ennekl a bevettszokása?

Esetleg van lehetőség arra, h a magyar ebvétel után Mo-on, az osztrák bevétel után Ausztriában adózom vagy ez eleve buta gondolat?

Ha mégis van rá lehetőség (Mo-ra is adózni), gátolná-e ez az osztrák állampolgárság megszerzésének lehetőségét?


BOcs a sok kérdését, de muszáj most alaposan körbejárnom, mielőtt döntést hozok és az adózás nem igazán az én területem.


Továbbá könyvelőt is keresünk...pont olyat, aki az osztrák/magyar jogszabályokat, könyvelést ismeri...ha valakit érdekel esetleg, priviben várom jelentkezését.


Segítségeteket előre is köszönöm!


M.


2013. márc. 10. 21:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Könyvelő, ügyvéd, magyar, és osztrák.
2013. márc. 11. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!