Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A NAV-nál van folyószámlánk?...

A NAV-nál van folyószámlánk? Lehet kérelmezni, hogy bankszámláról vonják le a nyugdíjbiztosítást és az egészségbiztosítási alapot?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy lehet kérelmezni.

A NAV-nál minden adózónak van "folyószámlája" Adónemenként. Ezen vezetik, hogy arra az adónemre mennyi lenne a kötelezettség, és mennyit fizetett be az adózó.

Az adó befizetéséről mindenki maga köteles gondoskodni, ezt helyetted az állam nem fogja átvállalni. Mire fel?


A hatóság csak akkor "inkasszózik" (kérés nélkül leemel) bankszámláról, ha tartozásod van, és végrehajtás alá került. Más esetben nem rendelkezhet a Te bankszámlád felett.

2013. márc. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyéni folyószámlád nincs. Ha bankszámláról szeretnél fizetni, akkor a NAV ügyfélszolgálatán kell számlaszámot kérned (külön számlaszáma van mindkettőnek), majd ezekkel együtt bemész a bankodba és ott elintézed a rendszeres átutalási megbízást. A közlemények rovatba oda kell majd írni az adóazonosítód, arról azonosítanak be. Amikor vállalkozó voltam, évekig így fizettem, onnan tudom.
2013. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

...folytatás:


Arra viszont biztosan van lehetőség, hogy a bankot megbízod azzal, hogy havonta egy bizonyos összeget egy bizonyos bankszámlára (adóhatósági bankszámla) utaljon át azonos időközönként. Ilyen létezik.

2013. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Szerintem a kérdező egyszerűen bankszámláról szeretne fizetni, csak fogalma nincs az inkasszó és az átutalási megbízás közötti különbségekről, azért hiszi, hogy ezt a NAV-nál kell elintézni.
2013. márc. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi szépen a válaszokat. Még egy kérdés, ha kötelezettséget nem teljesítettem pontosan, hanem pár napot késtem, akkor miért írják a csekkre, hogy végrehajtói letéti számla? Ez azt jelenti hogy végrehajtás van ellenem?
2013. márc. 12. 11:40
 6/11 anonim ***** válasza:
Azért ez azon is múlik, mennyi pénzzel késtél. Nekem többször is volt olyan hónap, hogy egyáltalán nem utaltam (nem volt a számlán pénz), hanem a következő hónapban fizettem a kéthavit egyben, és sosem szóltak érte. Ha már eleve van egy csomó felgyűlt tartozásod, és azt nem fizeted be a megadott határidőre, akkor elhiszem, hogy ugranak.
2013. márc. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem igazán... csak nem tudtam hogy a nav nem emel mást a számláról.... Csakis inkasszót...
2013. márc. 12. 11:44
 8/11 A kérdező kommentje:
Leírom milyen levelet kaptam oks?
2013. márc. 12. 11:45
 9/11 A kérdező kommentje:

Folyószámláját felülvizsgálva megállapítottam, hogy Önnek a mai napon a következő adónemekben tartozása van. 124 és 125 48000ft.

Felhívom hogy hátralékát soron kívül rendezni a nav... számú letéti számla javára megfizetni szíveskedjék. Tájékoztatom továbbá, hogy hátraléka végrehajtható így az eljáró adóhatóság további értesítés nélkül jogosult önnel szemben végrehajtási cselekményt foganatosítani.

2013. márc. 12. 11:48
 10/11 A kérdező kommentje:

124 és 125 nav

Összesen 48000ft

2013. márc. 12. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!