Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként kapott...

Magánszemélyként kapott támogatásokat hogy tudnám elszámolni?

Figyelt kérdés
Törvényt tudna valaki mutatni erről hogy mi teheli ezt a fajta bevételt? Ingyenes (netes) szolgáltatásra kaptam elég nagy mennyiségű pénzt külföldi és hazai ügyfelektől paypalon, de nem találok semmit erről, hogy kéne könyvelnem. Se adószámos magánszemély se egyéni vállalkozó nem vagyok.

2013. márc. 19. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
A 30%-át adózd le nekem :D
2013. márc. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Simán... :D Ezen kívül semmi dolgom vele? :D
2013. márc. 20. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Elvileg bevallhatod SZJA bevallásban. De nem fognak néhány százezer forintért vagyonosodási vizsgálatot indítani ellened :D Maximum azt mondod, hogy a nagyitól kaptad karácsonyra :D
2013. márc. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Internetes felületeden hirdetést engedélyeztél, amiért kaptál pénzt?

Mert ha igen, akkor ez bérbeadásnak számít, és önálló tevékenységből származó jövedelemként adózik.

Külön adószám kiváltása kötelező rá!

A többi "gyönyört" ezzel kapcsolatban nem írom le, egyenlőre várom válaszod...

2013. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az SZJA világos, hiszen személyi jövedelem, csak egyéb mással nem vagyok tisztában. Jelenleg alkalmazott vagyok mellette, onnan megvan TB., nyugdíj, stb... járulék ami kell, ez esetben ebből a pénzből már csak az SZJA-t kell befizetnem?
2013. márc. 21. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Az SZJA se legyen annyira világos! Pont azért kérdeztem, hogy jó-e a gondolatmenetem...

Ugyanis van eset, amikor a magánszemély is fizet saját maga után adóelőleget, év közben is. Kötelező jelleggel!

2013. márc. 22. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!