Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » SZOCHO adókedvezmény a munkált...

SZOCHO adókedvezmény a munkáltatómnak mégis járna utánam?

Figyelt kérdés
2012.02.01-2013.02.11-ig voltam reg munkanélkülin, (sajna nem voltam bejelentve)majd mikor kiderült hogy mikortól leszek bejelentve a munkahelyemen, elküldött a könyvelő a munkaügyre hogy kérjek igazolást az adókedvezményhez, mivel start kártya már nincs van helyette más kedvezmény.Ott a kezembe nyomtak vmi papírt hogy menjek vele az apehhoz ott majd a többit intézik.Ott viszont nem értették hogy minek mentem oda, mert utánam nem jár semmi kedvezmény, mert 6 év munkaviszonyom van és az több mint 180 nap. De a könyvelőnk bizonygatja hogy márpedig jár a 27%-os kedvezmény mert tartós munkanélküliként vettek fel. Utána nézegettem a neten hogy nekem a 25 év alattiaknak járó adókedvezményhez akartak igazolást adni?(oda kell munkaügy meg apeh igazolás elvileg) Több mint 1 évig voltam regisztrálva, így elvileg tartós munkanélkülinek számítok, és a munkáltató igenis kaphat kedvezményt (2 évig 27%, 3.év 14,5 %)utánam és erről a munkaügyön kell csak igazolást kérni hogy regisztrálva voltam? Ha nem így van akkor nem szúrnék el még egy délelőttömet fölöslegesen a hivatalokban a semmire várva.....Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 3. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Pontosan ahogy írtad.

"A munkáltató a kedvezményt a feltételek fennállását igazoló, az állami foglalkoztatási szerv által, az álláskereső személy kérelmére kiállított igazolás birtokában érvényesítheti."

[link]

A munkaügyinek kell adnia egy igazolást, hogy tartósan munkanélküli voltál, azzal érvényesítheti a kedvezményt a munkáltató. Sajnos sok ügyintéző vagy nincs tisztában az aktuális dolgokkal, vagy nem foglalkozik veled, inkább elhajt.

2013. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát köszi a választ, azóta voltam és tényleg nincs tisztában sok ügyintéző a dolgokkal, és tényleg járt volna az adókedvezmény,5 perc vita után megértettem velük hogy nem vagyok 25 éven aluli hanem tartós álláskereső voltam. Így közölték hogy mivel már be vagyok jelentve, így nem adhatnak már utólag igazolást, és hiába volt a multkor az ő hibájuk a dolog hogy félreinformáltak, bocs de nem lehet már mit tenni...Tanulság: a kis mezei dolgozó ember jól okítsa ki magát a szabadidejében az interneten jogi kérdésekben és törvényekben, és utána menjen ügyintézni, vagy vigyen szakember ismerőst? Akkor mire vannak a tájékoztató ügyintézők? Szép világban élünk....
2013. ápr. 4. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha van erőd és időd még egy kört futni, menj be a munkaügyibe, de na az ügyintézőhöz, hanem a kirendeltség vezetőhöz. Mindegyik kirendeltség vezetőt és az ügyfélfogadási időt meg tudod keresni ezen a linken: [link]
2013. ápr. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi ez lesz, de a fönökömet is viszem és kiverjük a hisztit...
2013. ápr. 4. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!