Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartozásom van a NAV-nál,...

Tartozásom van a NAV-nál, többi lent?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és van (mára már) 300.000 ft tartozásom a NAV-nak, és ma jött egy levél, hogy ezt le akarták vonni a bankszámlámról, de nem volt rajta fedezet, ezért van 35 napom kifizetni?!


fodrász ev. voltam, és fél évig nem fizettem a járulékos költséget, mert még az üzlet idióta rezsijét sem tudtam kifizetni.. 18 éves voltam... nemrég meg apám is meghalt, most meg 40ezer ftot keresek iskola mellett. most írhatok valami kérelmet, hogy csak X év múlva tudok törleszteni? nagyon meg vagyok ijedve..


2013. ápr. 5. 16:10
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
az a vicc, hogy abban az időszakban tényleg nem kerestem egy vasat sem, ingyen dolgoztam...:(
2013. ápr. 5. 16:20
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem nagyon érdekli őket h egy vasat se kerestél, csak hogy fizesd ki amit kell. Kérhetsz halasztást, bár nem hiszem h éveket kapnál rá.
2013. ápr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:O dehát ha egyszer 40ezret keresek, mit adjak oda? azt eszem meg, és abból van hol aludnom egy szobában..
2013. ápr. 5. 16:38
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Végrehajtási eljárást indítanak, ha nem tudják a fizetésedből vonni, akkor lefoglalják és elárverezik az ingó dolgaidat.
2013. ápr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az ágyamat és a kistvmet? még van egy netbookom, de ez még újként is 20ezer volt.. szóval 5ezernél nem ér többet.. ez most komoly? ezeket elvennék? nem vagyok még eléggé mélyen?
2013. ápr. 5. 17:32
 6/13 A kérdező kommentje:
ha lemondok a bkv bérletemről, és bliccelek, akkor tudok a navnak fizetni havi 5ezer ft-ot.
2013. ápr. 5. 17:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Mindent visznek, ami nagy valószínűséggel a tied, tv, gép, fényképezőgép, még ruhát is elvihetnek tv szerint, meg van határozva, hogy hány váltást kell hagyniuk, persze ruhát nem nagyon szoktak. Nyilván ha blokkal igazolod, hogy a plazmatv-t apukád vette a nevére, akkor azt nem vihetik el. Nem írtad, hogy egyedül élsz-e. Ha másét foglalják le, akkor pert kell indítani a tulajnak az ingó dolog kiadásáért.


Méltányosságból kérhetnél részletfizetést, de azt rossz szociális helyzet miatt szokták megadni. A fizetésed 50%-át letiltathajták.

2013. ápr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
szociális helyzet: én keresek 40ezret, anyukám 90-et, van egy lakáshitelünk, meg egy személyi kölcsön, amit apukám temetésére vettünk fel, így nagyjából 20e forintunk van egy hónapban kajára, ruhára, sulira, stb. már mindent eladtunk szinte, aminek volt értéke..kocsink sincs már vagy 6 éve.. hálistennek netre nem költök, az hotspot, itt egy művelődési ház, így azt vissza tudtam mondani.. talán szeptemberben tudok felvenni diákhitelt, de az meg.. egyik rosszból a másikba..
2013. ápr. 5. 18:48
 9/13 A kérdező kommentje:
ja, és minden ékszerünk (ballagási, komfirmálási ajándék, de még anyukám jegygyűrűje is a zálogházban landolt..már 4 éve..)
2013. ápr. 5. 18:52
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem vihetnek el mindent, vannak korlátozások. Pl. kell hagyniuk személyenként 1 db ágyat és széket, ha csak 1 db asztal/tv/mosógép van azt se vihetik el, ha a netbook a munkádhoz vagy tanuláshoz kell azt sem vihetik el, ha ezek nincsenek evőeszközöket is vihetnek de abból is úgy mindenből hagynak neked egyet, ruhát csak úgy visznek ahogy az előző mondta, stb.


Nincs egy olyan ismerősöd se aki tudna ennyit kölcsönadni? Mert ha nem tudod kifizetni, akkor a tartozásod folyamatosan kamatozik :(

2013. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!