Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tartozásom van a NAV-nál,...

Tartozásom van a NAV-nál, többi lent?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, és van (mára már) 300.000 ft tartozásom a NAV-nak, és ma jött egy levél, hogy ezt le akarták vonni a bankszámlámról, de nem volt rajta fedezet, ezért van 35 napom kifizetni?!


fodrász ev. voltam, és fél évig nem fizettem a járulékos költséget, mert még az üzlet idióta rezsijét sem tudtam kifizetni.. 18 éves voltam... nemrég meg apám is meghalt, most meg 40ezer ftot keresek iskola mellett. most írhatok valami kérelmet, hogy csak X év múlva tudok törleszteni? nagyon meg vagyok ijedve..


2013. ápr. 5. 16:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Igen, ez 130 ezer ft, ami azt jelenti, hogy 65 ezer az egy főre jutó jövedelmetek, ami nem kirívóan alacsony, persze ott vannak a hitelek. Részletfizetést érdemes minél előbb kérvényezni.
2013. ápr. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

sajnos nem tudok kölcsönkérni, és igazából képem sincs :( van bennem fizetési hajlandóság egyébként, nem szeretném ezt elmismásolni, szimplán a semmiből nem tudok fizetni.. és így, hogy hirtelen meghalt apukám is.. hát így.. lett elég bajom.


és az dühít a legjobban, hogy tényleg mindenemet beleadtam a munkába, de nem tudtam eleget termelni, amit tudtam, azt be is fizettem mindenfelé, még a hideg vízre való sem volt meg, de a számlákat türelmesen fizettem, és vártam, hogy talán majd egyszer nyereséges leszek.


és ott egy rakás ember aki mercivel tolja, és azért nem fizet adót, hogy 3 helyett 4 misi legyen a bevétele.. és hát bőven van különbség a két szituáció között, ezt miért nem mérlegeli, bírálja senki? tényleg csak sírni tudok már, hogy 4 éve semmi jó nem történt velem. a munkáltatóim összevissza átvernek, örülök, ha egyáltalán felvesz, és bejelent..

2013. ápr. 5. 19:38
 13/13 anonim ***** válasza:

- Te és az édesanyád kérjetek a munkahelyről jövedelemigazolást

- Szedd össze az utolsó havi lakás-rezsi-számlákat, ezeket fénymásold le

- Keress egy könyvelőt, aki majd az ART-ben foglaltak alapján össze tud állítani egy kérelmet, amiben egyrészt:

-- az egyes adónemeken fennálló tartozásokból bizonyos % elengedését kérvényezi

-- a maradékra ill. más adónemekre (pl. járulékra nem adnak elengedést) max. 12 havi törlesztést ad a NAV

Különös kitétel van az ART-ben: az "összeg megfizetésének kötelezettsége súlyosan veszélyezteti a saját és családom minden-napos megélhetését".

Ha a benyújtott kérelemben ez a mondat benne van, olyankor azért amit lehet, valóban szoktak engedni.

Semmit nem veszítel, a kiválasztott könyvelő-iroda legyen korrekt és gyakorlott az ilyen kérelmek összeállításában. Ott légy észen, pár ezer Ft-ért (5-6) elvileg megcsinálják az ilyet, ha van bennük emberség és tisztesség.

2013. ápr. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!