Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2013 ápr3-án, a kilépésem...

2013 ápr3-án, a kilépésem miatt megkaptam a jövedelemigazolásos papírt is. A könyvelő mondta,2013 januártól már a jövedelemigazoláson is fel kell tüntetni a szabit, ezért írt be kevesebbet. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2012-re 108000 Ft-okat írtak be,2013 jan 114000 Ft-ot, febr-ra 114000 Ft-ot, márc-ra 86857 Ft-ot, ápr-ra 5182 Ft-ot.

2013. ápr. 6. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:

A kérdés nem teljesen egyértelmű.

Milyen jövedelemigazolásról van szó? Többféle is létezik. Egy az adóhoz, egy a "TB"-hez. És mit jelent az, hogy kevesebbet írt be?

Kevés az info az értelmes válaszhoz...

2013. ápr. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Üdvözletem! OEP-es zöld színű Jövedelemigazolásról van szó. (egészségbiztosítási pénzbeli ellátás megállapításához)

Azt mondta a könyvelő, 2013 jan-tól ezen a lapon kötelező feltüntetni a szabit. Ezért 114000 helyett a 86857-es összeget írta be, mintha szabin lettem volna és emiatt kevesebb összeg jár. Köszönöm szépen.

2013. ápr. 8. 09:28
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyomtatvány már megvan, de ezt a kevesebb szabit még most sem értem.


Ezen a zöld OEP-es nyomtatványon kell feltüntetni azokat a jövedelmeket két évre visszamenőleg, amelyekből a munkáltató kötelezően levon 3 %-os pénzbeli egészségbiztosítási járulékot. Ezeket havi lebontásban kell közölni.

Külön "pótlapon" kell hozzá csatolni a nem rendszeres jövedelmeket jogcím szerinti felsorolásban. Erre a pótlapra olyan jövedelmek kerülnek, mint például prémium, jutalom, stb., valamint ide kerül a szabadság-megváltás összege is.


Dióhéjban ennyi a lényeg, de ezt a "kevesebbet írt be, mert fel kell tüntetni a szabit" dolgot még így sem tudom összerakni...


Segítettem valamit legalább?

2013. ápr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Igen, értettem a választ és még az is segített, hogy leírtad, még mindig nem érthető a kevesebb szabi feltüntetése. Köszönöm a segítséget, nagyon hálás vagyok neked. Szép napot.
2013. ápr. 10. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!