Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény 3...

Családi adókedvezmény 3 gyerek esetén?

Figyelt kérdés

Segítsetek! Több könyvelő ismerősöm is azt mondja, hogy nem lehet az adót visszaigényelni, de szerintem rosszul számítják bele a családi adókedvezményt. 3 kiskorú gyermek van. Január, február és március hónapban még csak kettő után érvényesíthettem, de április 13-tól a magzati adókedvezmény is él. A gyermek szeptemberben született.

Kérdés: április 13-tól a 3 gyermek után jár már a kedvezmény? Április még megosztva, de májustól a havi 618750 Ft/hó-val csökkenthetünk? Köszönöm!


2013. ápr. 10. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
jan-márciusig 2x62500 Ft adóalapcsökkentő kedvezményjár, áprilistól decemberig 3x206250, tehát az adóalapodat, tehát egész évre 5.943.750 Ft adóalap kedvezmény jár nektek a gyerekekre. Természetesen a jövedelem erejéig lehet igénybevenni kedvezményt.
2013. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Én is ugyanígy számoltam, mégis vontak adót tőlünk. Az összes bevételünk kb.5,5 millió volt, mégis 400! ezer adót levontak, pedig nyilatkoztunk is! Akkor visszakérhetem mindet, ugye?
2013. ápr. 10. 17:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, valószínüleg év elején úgy nyilatkoztatok. A munkáltató által kiadott igzoláson szereplő családi kedvezményt nem kell szentírásnak venni. A jogosan járót ha önbevalló vagy bevalláskor érvényesítheted. Ha megosztjátok a pároddal, akkor a 3as mellékleten ki kell tölteni a házas(élet)társ adatait. Minél hamarabb küldd be, mert elvileg ( ha nem késik az Apeh ) 30 napon belül visszakapod.
2013. ápr. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!