Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevalláshoz elég a kilépőpa...

Adóbevalláshoz elég a kilépőpapír?

Figyelt kérdés

1 hónapja jöttem el a munkahelyemről, kaptam kilépőpapírt.

Meg szerettem volna csináltatni most az adóbevallásom, de a könyvelőm azt mondta hogy 2012-es adatlap kell hozzá amin rajta van hogy mennyit adóztam, és elvileg januárban kaptam meg a munkahelyemen. Nincs meg ez a papír, írtam volt munkahelyemnek e-mailt hogy szeretném megkapni ezt a lapot még egy példányban. Ők elküldték nekem újra a kilépő papíromat azzal a válasszal hogy ez helyettesíti az M30-as nyomtatványt.


Most akkor kinek van igaza? Melyik papír kell hozzá?



2013. ápr. 19. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Melyik év adóbevallását akarod most megcsinálni?

A 2012 évihez már január 31-ig kellett volna megkapni a munkáltatótól az igazolásokat!

2013. ápr. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ha a kilépőpapíron minden infó (fizetés,járulék,tb stb stb ) rajta van akkor elég.


De ez jó néhány A4-es lap, szóval szerintem neked még nincs olyan.


(Elméletben meg kéne lennie)

2013. ápr. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A kilépőpapír alapján az új munkáltatónak kell kiállítani az igazolást, amin az előző munkáltató adatai is rajta vannak.


Ha viszont még nincs új munkáltató, akkor a kilépéskor adott adatlap, a kilőpapír alapján kell kitölteni az adóbevallást, mert minden rajta van.

2013. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"A kilépőpapír alapján az új munkáltatónak kell kiállítani az igazolást..."


Milyen igazolásról beszélsz?

2012 évi dóbevallásról van szó! Valaki már írta, hogy január végéig meg kellett volna kapnia az akkori munkáltatótól! Ehhez semmi köze az új munkáltatónak!

2013. ápr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Kilépéskor aláírtál egy olyan nyilatkozatot, hogy mindent átvettél, többek között a kereseti és egyéb kimutatásokat? mert ha igen akkor jónapot!, ha nem akkor vissza a céghez személyesen.
2013. ápr. 20. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Valaki már írta"


Én meg mást írtam. Get over it!

Az én tudomásom szerint meg a kilépéskor kell megkapni mindent, és 12M30 igazolást legfeljebb az új munkáltatója állít ki az Igazolás alapján, az előző munkáltató adatait is feltüntetve.

2013. ápr. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A kérdező 1 hónapja, azaz március közepén jött el a munkahelyéről.

Január 31-ig meg kellett volna kapnia a 12M30-as nyomtatványt.

M30-ast csak akkor nem kell kiállítania a munkáltatónak, ha a dolgozó az előző év december 31-ig megszüntette ott a munkaviszonyát.

A kilépő papírok nem helyettesítik a 12M30-as nyomtatványt, azok a 13M30-ashoz kellenek majd (feltéve, ha a mostani munkáltatójánál fog dolgozni 2014 januárjában is)

De még akkor is csak helyettesíthetik.

A márciusban kiadott kilépő papírok alapján a mostani munkáltató nem állíthat ki M30as nyomtatványt, mivel 2012-ben még nem dolgozott nála a kérdező.

A 13M30-as kiállításakor vagy feltünteti a munkáltató az előző munkahelyen szerezett jövedelmet, vagy nem. Ennek a tényét kell közölnie az M30-ason is (hogy van-e előző munkahelyi jövedelem az M30asban)


Írj a munkahelyednek, hogy a 3013 január 31-ig kötelezően kiadandó 12M30-as nyomtatvány hiteles másolatát kéred az adóbevallás elkészítéséhez.

Ha biztos vagy benne, hogy nem kaptad meg, akkor írd meg azt is, hogy ha 15 napon belül nem kapod meg, akkor kénytelen vagy a NAVnál jelezni, hogy az XY. munkáltató nem adta ki a 2012 évről szóló M30-as igazolásodat és emiatt nem tudod benyújtani az adóbevallásod. Ugyanis a munkáltatónak az M30-as átvételét alá kell íratnia a dolgozóval, ezzel bizonyítva, hogy eleget tett a törvényi kötelezettségének (kiadta az M30-ast) Ha ezt nem tudja igazolni (nincs a munkavállaló által aláírt M30-asa), akkor a NAV megbünteti.

2013. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Erről van szó, kedves "okoskodó" #6-os!
2013. ápr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Valóban, eltévedtem, és azt hittem, hogy január van. :)

Ez legyen a legnagyobb marhaság, amit a GYIK-ra valaha is írtam. Úgy sem ez lesz. :)


Viszont a 12M30-at már február elején meg kellett volna kapnia, a kilépéskor kapott papírra egy évig nem lesz szüksége, mivel azon a 2013-as kifizetés van rajta.

2013. ápr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Valóban, eltévedtem, és azt hittem, hogy január van. :)"


Áprilisban??? :-)

2013. ápr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!