Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Családi adókedvezmény, jó...

Családi adókedvezmény, jó értettem?

Figyelt kérdés

Ez akkor is jár, ha nem dolgoztam? Azaz, ha a tavalyi évben mindösszesen 3 hónapot dolgoztam, akkor az egész évre járó családi adókedvezményt levonhatom abból a 3 hónapból?

Havonta 62500 ft azaz 750 000 Ft/ gyerek egész évre? Vagy ez már a két gyerekre jár?


2013. máj. 2. 21:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Havi 10. ezer jár. Akkor amikor dolgoztál.
2013. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az adóalap csökkenthető havi 62500 Ft-tal azokban a hónapokban, amikor volt munkabéred. Ha az adóalapod nem érte el azt a szintet, hogy ezt le lehessen vonni belőle, akkor nyilván nem tudod kihasználni a maximális kedvezményt. Ha eléri, akkor az 10.000 Ft-tal csökkenti az adódat gyermekenként havonta. 3 gyermektől már nagyobb összeg jár, ott már 206.250 Ft vonható le az adóalapból gyermekenként. Értelemszerűen ezt is csak azok tudják maximálisan kihasználni, akiknek az adóalapja eléri ezt az összeget.
2013. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az adóalap csökkenthető a családi kedvezménnyel. A családi kedvezmény annak jár, aki egyébként is jogosult lenne a háztartásában eltartott gyermek/gyermekei után családi pótlékra.

1-2 gyermek esetén havi 62.500 Ft/fő jár, 3 vagy több gyermek esetén havi 206.250 Ft/fő jár azokban a hónapokban, amelyekben családi pótlékra jogosult vagy.

Semmi köze ahhoz, hogy hány hónapot dolgoztál. Ez akkor is jár, ha egy napot sem dolgoztál, de van adóköteles jövedelmed.


Tehát egy gyermek után évi 750.000 Ft, két gyermek után ennek a duplája, évi: 1.500.000 Ft jár, ha az év minden hónapjában jogosult voltál utánuk családi pótlékra. Ha csak az év bizonyos hónapjaiban voltál jogosult utánuk családi pótlékra, akkor annyi hónap x Y,-/fő összegre vagy jogosult, ahány hónapnyi a jogosultsági időd.


A családi kedvezmény összegét a bevallás 21. sorában kell feltüntetni, viszont, ha a 20. sorban lévő összeg (adóalap) nincs annyi, amennyi családi kedvezményre egy évben jogosult lennél, akkor a 21. sorba maximum a 20. sorban szereplő összeget írhatod, mivel az adóalap nem mehet át mínuszba.

Ilyenkor - mivel nem tudtad teljes mértékben kihasználni a Neked járó családi kedvezményt - egy másik jogosulttal megosztva érvényesítheted azt a bevallásotokban...

2013. máj. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hármas, erre voltam kíváncsi.

Tudom érvényesíteni, mert elég magas volt a jövedelmem, csak előtte GYES-en voltam.

2013. máj. 3. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!