Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A családi adókedvezményt...

A családi adókedvezményt tényleg vissza kell fizetni?

Figyelt kérdés
Kisfiam féléves, októberben született, november óta férjem kapja a 10 000 ft adókedvezményt. Terhesség alatt nem vettük igénybe, mostani adóbevlláésban szeretnénk visszaigényelni. Egy ismerőstől hallottam, hogy jobb ha nem tesszük, meg nem is igényeljük, mert neki is kiküldött az APEH 120 000 tf-os csekket h, fizesse vissza a családi adókedvezményt. Létezik ez??? Én ilyenről még nem hallottam, Most akkor tényleg ne igényeljük???
2013. máj. 5. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:
De igényeljétek csak vissza, ami jár nektek. Az ismerősödnél minden bizonnyal valami hiba történt. Vagy rosszul lett megcsinálva az adóbevallása és amiatt kellett visszafizetnük, vagy ketten is igénybe vették, vagy nem tudom. De normális esetben ilyen nincs, hogy vissza kell fizetni.
2013. máj. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megnézed, hogy a terhességed a 91. napját melyik évben töltötte be 2012. évben. Abban a hónapban már jogosult vagy/vagytok családi kedvezményre egészen az év végéig.

A hónapok számát beszorzod 62.500,- Ft-tal, és kijön, hogy egész évben a család milyen összegre jogosult. Ezt kettőtök között olyan arányban osztjátok meg, amilyen arányban Nektek a legkedvezőbb. Ha elég hozzá a férjed egyedül (van annyi adóalapja), akkor csak Ő is érvényesíti az egészet. Ha kevés hozzá, akkor megosztva érvényesíthetitek mind a ketten...


Az ismerősnél valami bibi lehetett, ami magyarázatot ad arra, hogy vissza kellett fizetniük. Ott valami más hiba volt...

2013. máj. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Melyik évben töltötte be helyett: melyik hónapban töltötte be 2012. évben.

Bocsi elírtam...

2013. máj. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!