Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A magzati adókedvezményt a...

A magzati adókedvezményt a párom is visszaigényelheti jövőre, ha nem vagyunk összeházasodva?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most várjuk a harmadik babánkat. Mivel sorban jöttek a gyerkőcök, a párom vette igénybe a családi adókedvezményt. Nem vagyunk összeházasodva, így a magzatit nem igényelheti, viszont jövőre az adóbevallásnál már lehet neki? Vagy azt is csak nekem lehet?
2013. máj. 6. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen akkor már igényelheti. Élettárs azért nem veheti igénybe a magzatit mert akkor az apa gyerek kapcsolat még nincs hivatalosan rendezve ami ugye házasságban adót. Amikor apuka apasági nyilatkoztatott tett onnantól már hivatalosan is rendezve van az apa gyerek kapcsolat. Így igen.
2013. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy az első írja. Viszont azt megjegyezném, hogy 3 gyerek esetében már havi 33e ft adókedvezmény jár gyermekenként, tehát összesen majd 100e ft, tehát valószínű jobban járnátok, ha megosztanátok, és az egyik gyerkőc után te vennéd igénybe.
2013. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Jelenleg a második gyerkőccel GYED-en vagyok itthon, ezért veszi a párom igénybe az adókedvezményt.

2013. máj. 6. 16:25
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezt értem. De 3 gyerek esetében mint írtam is az előbb, már olyan színtű az adókedvezmény, hogyha akkor is csak a párod veszi egénybe, akkor nem igazán optimálisan használjátok ki ezt a dolgot. Gyermekenként 33e az adókedvezmény havonta, tehát így valószínüleg még 2 gyerek után se fogja tudni a teljes adókedvezményt igénybe venni, nemhogy 3 után. Ha gyeden vagy, akkor abból vonnak adót, tehát te is igénybe tudod venni, és sokkal jobban jöttök ki.

Mondok egy példát.

Mondjuk a párod havi adója kb. 28ezer Ft. Ebből most 2 gyerek esetén ugye 20-t "visszakaptok", és csak 8e-t adózik ténylegesen. Ha belevesszük, hogy már 3 után igénylitek, akkor már a párod adómentes lesz, mind a 28-at megtarthatjátok, viszont mivel yermekenként 33e igényelhető, így igazából még 1 gyerek után sem tudtátok egészében kihasználni a kedvezményt.

Te meg mondjuk adózol a gyedből 18e-et havonta, akkor még az is visszajön nektek ha megosztjátok a kedvezményt, és nemcsak a férjed 28e adója.

Szóval 3 gyerek esetében mindenképp a megosztást kellene választani, így mindketten adómentesek lesztek, nem csak az egyikőtök.

2013. máj. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, értem, hogy mit akarsz mondani, tényleg így lenne logikus.
2013. máj. 7. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!