Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Az adónyilatkozattal kapcsolat...

Az adónyilatkozattal kapcsolatos tájékoztatás táblázatot hol kell kitölteni?

Figyelt kérdés
Előre köszi, aki ír!
2013. máj. 21. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Sehol, az adónyilatkozat (1253ADO) egy oldal.

Pontosan mi a probléma?

2013. máj. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kaptam egy jövedelemigazolást az iskolaszövetkezettől, ahol dolgoztam 4 napot, ebben volt két táblázat, ami alapján kell kitölteni az adóbevallást. Az első része ment, de a második részében 650.651.652.653. sor van megjelölve és hiába olvasom a használati útmutatót, alig értek valamit belőle. A gyakorikérdéseket böngésztem, azt megtaláltam, hogy az 55. sor megegyezik a 651. sorral. A többit is valahova ide kellene szövegek alapján elhelyezni, de nem értem :(
2013. máj. 21. 12:49
 3/5 A kérdező kommentje:

650.Az adóelőleg, adó megállapításánál figyelembe vett adóalap

652.A munkáltató/kifizető által levont személyi jövedelemadó kötelezettség összege

21.Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett családi kedvezmény(ez lehet a 21.nek felel meg, de pontosan nem ugyanaz a szöveg)

653.A munkáltatóként levont(megfizetett)adó, adóelőleg, és jövedelmet ténylegesen terhelő adó különbözete

2013. máj. 21. 12:52
 4/5 anonim ***** válasza:

És hol milyen összeg szerepel?


A 651. sorban szereplő összeg nem egyezik meg az 55. sorral. Legfeljebb a 652. sorban szereplő összeg egyezik meg az 55. sorral. (Ha a 651 és 652 sorban azonos összeg van, akkor az csak azt jelenti, hogy a munkáltató pontosan annyi adóelőleget vont le, mint amennyit az adott jövedelem után fizetni kellene.)


Írd át a munkáltató által adott igazolásról a 650, 651,652 sorokban levő értéket az adónyilatkozat megfelelő három sorába, és kész. Ha csak egy helyről van jövedelmed, akkor ez jó lesz.


Igénybe vettél családi kedvezményt?

Csak mert akkor nem adhatsz be adónyilatkozatot, csak teljes adóbevallást.

2013. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Végül valamit összehoztunk, postán adtam fel..Szerintem nem járt családi kedvezmény, a 1253-as nyomtatványt töltöttem ki, de azért köszi a segítséget, remélem jó lesz.
2013. máj. 21. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!