Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóbevallással kapcsolatban...

Adóbevallással kapcsolatban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne,hogy a munkáltatóm csinálja az adóbevallásomat.Ugye ők is beleírják,hogy mivel családi adókedvezményre vagyok jogosult,és hogy vissza akarom igényelni ?

A másik,hogy mennyit lehet egy gyerek után visszakapni,ha tavaly október elején szültem,és március végétől kapom a családi adókedvezményt.

Remélem érthető voltam.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. máj. 21. 12:49
 1/4 anonim válasza:
A terhesség 91.napjától már jár az adókedvezmény havi 9500Ft.De szerintem szólj hogy kéred mert hihetik hogy férj igényli vagy megosztva ezért jobb lenne tisztázni.
2013. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De az adókedvezmény bruttóban nem 62500ft?

És nem azt kell feltüntetni?

Nem vagyunk házasok,egyedülállóként szerepelek mindenhol.

2013. máj. 21. 13:37
 3/4 anonim ***** válasza:
A 62500Ft az az adóalap csökkentő tétel, ez tényleges adókedvezményben 10.000 Ft. Tehát ha a márciust is beleszámítjuk, akkor az 10 hónap, tehát 100.000 Ft jár vissza, ha év közben nem vetted igénybe. A munkáltató akkor írja bele a bevallásodba, ha szólsz neki, pláne, hogy kellenek hozzá a gyerek adatai is, tehát ha ilyet nem kértek tőled, akkor nem írták bele. Mert feltételezhetően már megcsinálták, mivel ma van a határidő.
2013. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha hivatalosan csinálja a munkáltatód a bevallásodat, akkor nem május 21. a határideje. Nekik későbbi időpont, június 10.


A terhesség 91. napjának hónapjától jár a családi kedvezmény, ami 1 gyermek/magzat figyelembevételével havi 62.500 Ft-ot jelent. Ha 2012. márciusában már jogosult vagy rá, akkor 10 hónap x 62.500 Ft-ra vagy jogosult egész évre. Ez 625.000,- Ft. Ennyi érvényesíthetsz, ha van ennyi adóalapod. Ha kevesebb adóalapod volt, akkor csak az adóalap mértékéig tudod érvényesíteni a kedvezményt.

Ahhoz, hogy ezt figyelembe tudja venni a munkáltató is, jelezned kell felé. Azt, hogy milyen összeget kérsz, vagy mikortól hány gyermek/magzat figyelembevételével kéred.

Anélkül ők nem tudhatják, hogy Te mit akarsz, mert ez a Te választásod kérdése, nekik nem kötelező jellegű dolog.


Egyébként a cég által elkészített bevallásból Te is fogsz kapni egy példányt, tehát tudni fogod, hogy hogyan készítették el.

Ez a 12M29 számú nyomtatvány lesz.

2013. máj. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!