Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyit von le a Melódiák...

Mennyit von le a Melódiák nyári munkáért?

Figyelt kérdés
Ha teszem fel, én egy cégnél dolgozok mint diákmunkás a Diákmelón keresztül egy hónapig, és mondjuk megkapom a minimálbért nettóban, ami mondjuk most azt hiszem 70 ezer körül van (nem tudom pontosan, lényegtelen), akkor ebből a 70 ezer forintból MÉG mennyit vesz le a Melódiák, és tesz zsebre?

2013. máj. 25. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem egészen így megy. Neked a fizetésed a Meló-Diák utalja, annyit amennyit a szerződében aláírtak a munkáért. Az ő zsebükre az a pénz megy amit a munkáltató a te béreden felül fizet ki nekik mint közvetítői díj.
2013. máj. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor majd pontosan látni fogom a szerződésben, amit majd alá kell írnom, hogy mennyi pénzt fogok 100%-ban megkapni a munka leteltével?
2013. máj. 25. 22:10
 3/7 anonim ***** válasza:

Diákmunkánál nem igazán van ilyen, hogy havi fix. Óradíj van megadva aztán amennyit voltál, felszorzod és megtudod. Bruttót szoktak hirdetni, ebből vond le az adót (16%) és annyit kapsz.


Egy példával: meghirdetik a munkát 535Ft per óra munkadíjért.

Ekkor te 535 mínusz 16% azaz 449,4 forintot fogsz kapni ezért a munkáért óránként.

Ha dolgozol egy adott hónapban mondjuk 160 órát, akkor 160x449,4 azaz 71904 forintot fogsz találni a folyószámládon amikor ráutalják a fizetésed.



"MÉG mennyit vesz le a Melódiák, és tesz zsebre?"

Ebből nem vesz le semmit! Ezen felül vannak megállapodva a céggel, de ahhoz a diáknak nem sok köze van. A diák az a Melódiák alkalmazottja ilyenkor, amennyit velük megbeszél, annyit kap tőlük, ahogy fent is részleteztem.

2013. máj. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy előttem írták. És a diákmunkástól csak szja-t vonnak (ez a 16%), egyéb járulékot nem, amit a rendes munkavállalóktól igen. Úgyhogy ha végig dolgozod rendesen az egy hónapot heti 40 órában, akkor is többet kapsz, mint a minimálbér.
2013. máj. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most már végre értem...nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2013. máj. 27. 19:40
 6/7 annus_li34 válasza:
Ha még most is érdekel valakit a válasz és megtalálja ezt a beszélgetést: így igaz + havi 500 forintot vonnak le azokban a hónapokban, mikor dolgozol - működési hozzájárulás - (és ahogy azt szokás, tagsági díjat is kell fizetni, egyszeri 3000, amikor kilépsz, visszakapod)
2018. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Már egy ezrest vonnak az szja mellett, előző hónapban még csak 500 volt


rohadt mocsok banda

2020. júl. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!