Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jövedelemnek számítana?

Jövedelemnek számítana?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sok hirdetést és körüzenetet látok közösségi oldalakon, ahol adományozásra kérnek segítséget. Azon gondolkodtam, mi lenne, ha csinálnék én is egy ilyet. Ráírom a bankszámlaszámom, és kérek segítséget, hogy aki tud, akárcsak ezer forinttal is, az támogasson, mert egyre nehezebben élünk meg. Szerencsére nem olyan vészes a helyzet, mint amiket a tévében szoktak mutatni, azért nem szorulunk tartós élelmiszersegélyre, viszont minden kis segítségnek örülnénk.

Tegyük fel, hogy lesz néhány segítő ember, és utalnak is. Ezt utána be kell vallani? Vagy “lebukhatok”, ha ez kiderül a hatóságok felé? Átverni nem akarok senkit.

Egyáltalán működőképes ez a dolog, vagy már végső elkeseredésben fordulnak az emberek a nyilvánossághoz?



2013. máj. 28. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel csupán azt vered át aki pénzt ad neked. Ha munkaképes vagy akkor dolgozz és ne másokon élősködj.

Az ilyeneket kéne közmunkára fogni...

2013. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem ez volt a kérdés. Mint írtam, nem akarok átverni senkit, nem kicsalni akarok pénzt másokból. Árulhatnék én is nem létező telefont, itt is naponta vannak róla kérdések, de az csalás lenne. Dolgozom is, tehát közmunkára sem mennék, ha egy mód van rá.

Ez egyelőre egy feltevés. A kérdés az, hogy jövedelemnek számít-e. A segélycsomagokat sem hiszem, hogy leadózzák azok, akik kapják.

2013. máj. 28. 16:42
 3/7 Flector 67 ***** válasza:
55%
Igen, csak akik segélycsomagokat kapnak pl Afrikában, ritkán neteznek.
2013. máj. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Flector 67 ***** válasza:
0%

Egyébként meg szerinted ki fog Neked utalni? Rajtad kívül még 9 millió szegény ember van az országban...

Mellesleg szerintem 600 ezerig nem kellene adózni utána.

2013. máj. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, adóköteles lenne.

Az adomány elmélegileg nem az, de az adományozásnak is van írott malasztja. Ha valami nem felel meg annak, akkor az nem tartozik az adomány körébe.


Adózás szempontjából egyéb jövedelem kategória minden, amit az első két fő kategóriába nem lehet besorolni.


Két fő kategória:

- Önálló tevékenységből származó jövedelem (vállalkozás, megbízási díj, bérbeadás, őstermelők, stb.)

- Nem önálló tevékenységből származó jövedelmek (munkaviszony, segítő családtag, stb.)


"Megfogni" úgy tudnak, hogy az adóhatóság is jelen van az interneten, figyelik a hirdetéseket, a vaterázókat, a facebookot stb., és azt mondják, "No akkor ennek nézzünk utána".

2013. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A "probléma" ott kezdődik hogy noname embernek noname oldalon (főleg ha fb-n "hirdeti" ezt nem fog utalni senki. annyit meg főleg nem hogy abból megélj.
2013. máj. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szóval kiülsz a koldusok közé, kiírod a tábládra a bankszámlád és majd arra utalják az aprót. Számomra elég meglepő lenne ha valaki leírná a számlaszámod...


Mellesleg ha találsz ilyen balekot, akkor amit utal neked ajándékozásnak minősül 46%-os adó!

Jobban jársz az apróval több okból is:

1. egyből megkapod

2. nem írják le rosszul a számlaszámod

3. állambácsi nem adóztatja

4. .........

2013. máj. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!