Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Könyvelés, de hogyan is!?

Könyvelés, de hogyan is!?

Figyelt kérdés
Beugrónál kell tudnom megoldani egy könyvelési feladatot, de nekem gőzöm sincs arról, hogy mikor melyik számlaosztályhoz kell írni a a tartozást és a követelést (mikor melyik oldal) a gazdasági események könyvelésénél. Plusz az eredményszámlák zárása se tiszta. Órán össze-vissza irkáltunk. Ehhez kéne a segítség. :(

2013. máj. 29. 18:02
 1/3 Sandol ***** válasza:
Tudnál írni valami konkrétabbat?Ha tudok,segítek.
2013. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

mi ezt tanuljuk :)

a különböző számláknak megvan hogy melyik a tartozik+ és követel- oldala pl. T+ 384 Elszámolási betétszámla K- és ha fizetel akkor ennek a követel oldalára kell mert az a - és a másik számla a tartozik oldalára kell mert ez a szabály

Az eredményszámlák zárását nem tudom hogy kell . Hanyadik osztályba jársz mert én 11. és nem tudom hogy ti hogy tanultátok :)

2013. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Az eredményszámlákat, gondolom az eredménykimutatásra érted. Ott is van egy séma miszerint kell menni. Össze kell simán adni az eredményszámlákat, na meg társasági adó alapot kiszámolni.
2013. jún. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!