Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bonyolult számítás, mennyi...

Bonyolult számítás, mennyi táppénzt kellene kapnom?

Figyelt kérdés

Kissé bonyolult tudom, de megpróbálom összefoglalni. 2012. novemberben elszakadt a keresztszalagom, de még GYES-en voltam, egészen január 18-ig. Ezután kivettem a szabadságom, ami rendben is volt, onnan táppénz. Bruttó fizetésem 245.000 HUF. Márciusban műtöttek, és áprilisban már végig táppénzen voltam, sem kórházban, sem betegszabin, tiszta táppénz. Májusban ugyanez, mégis csak 59.000 HUF fizetést kaptam, pedig mindkét alkalommal az összes táppénzes papírt leadtam időre (le is másoltam őket) Ezt keveslem. Valaki ki tudná nekem számolni, mennyi táppénz járna, mert nekem egy kicsit magas. Ismétlem 2012 január 18-tól Gyes-en vagyok, 2012 január 17-ig TGYÁS (maximum összegen. Július 1-től várnak vissza munkába, és jó lenne korrigálni addig, ha rosszul számoltak el.


Köszönöm előre is!



2013. jún. 3. 12:42
 1/2 Sandol ***** válasza:

Szia!


Ez az összeg szerintem rendben van kb. Mivel 2012-ben nem volt munkabérrel ellátott napod,ezért csak a minimálbér 70%át tudják adni.És abból még lejön az szja.Szóval szerintem ez stimmel.

2013. jún. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van. Nincs az irányadó időszakban annyi figyelembe vehető jövedelmed, amiből ellátást tudnának számolni. Ehhez minimum 180 napnyi, járulékalapot képező jövedelem kell. Ilyenkor belép a minimálbér összege. Az lesz az ellátás összegének meghatározásához az alap. Ilyen esetben mindenkinek, akármennyi is a bruttó bére.
2013. jún. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!