Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi járhat? 2007 máj. Szültem....

Mi járhat? 2007 máj. Szültem. Gyás 2007 04-tól 2007 09-ig. Gyed:2007 09-tól 2009 05 02-ig.2008 05 14. én megszűnt a munka helyem. Most első gyermekemmel vagyok gyes-en 2009 06 01-től most van munkám is 2009 10 01-től.2. kisbabánk várató 2010 máj

Figyelt kérdés
2009. okt. 7. 14:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel május 1-el van a régi és az új szabályozás fordulónapja, így elég kétesélyes a dolog: vagy jogosult leszel tgyás-ra, gyed-re vagy nem.

Ha 2010. május 1. után szülsz, akkor rád már a 365 nap vonatkozik, ami nincs meg neked, mivel a passzív gyed és a gyes jelen esetben nem számolható bele a biztosítási jogviszonyba. Viszont az én olvasatomban, ha a szülés előtt 28 nappal megigényled a tgyást, akkor még a 180 napos biztosítási idő fog rád vonatkozni, ami meglesz.

De az a legtisztább, ha még most kérsz írásos állásfoglalást az oep-től, egyrészt, hogy tudj kalkulálni, másrészt, hogy ha nem úgy számfejtik, akkor az orruk alá tudd dörgölni.

2009. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors választ én is valahogy így látom a dolgot! Akkor a gyed az úgy tűnik ugrik ,hacsak nem az igénylés időpontját nézik, mert onnan vissza nézve meg lehet a 365 nap is (persze csak akkor ha a tgyás jár).Ha nem akkor elmegyek munkanélküli járandóságra, arra jogosult leszek.
2009. okt. 7. 16:14
 3/4 A kérdező kommentje:
Hiszen ki akarna alkalmazni egy gyermekét szoptató anyukát.Valamiből meg kell élni mert a gyes az nem az amiből meglehet.
2009. okt. 7. 16:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, ez érdekes, szerintem mindenképpen kérj írásos állásfoglalást. Elméletileg mindent az igénylés pillanatától néznek és a tgyás jogviszonynak számít.

Azt el tudom egyébként képzelni, hogy ha nem is jár a gyed, méltányosságból jogosult leszel rá, de egyszerűbb még most intézkedni, mint ha már meglesz a pici.

Sok sikert és boldog babavárást!

2009. okt. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!