Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha dohányt szeretnék termelni...

Ha dohányt szeretnék termelni (saját felhasználásra nem árulásra) kb. mennyit kellene érte fizetni?

Figyelt kérdés

2013. jún. 9. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Kezelt gyári dohány meg a házi nagyon eltérő, szerintem borzalmas íze lesz, utca másik végéről már érződni fog a húgyszagú füstszag, rólad nem is beszélve.
2013. jún. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
47%
Nem is tudtam, hogy lehet ilyet csinálni o.O Sőt, tudtommal egyenesen tilos saját használatra is otthon termeszteni. Kemény büntetést szabnak ki és elkobozzák/elpusztítják a növényt. Ráadásul igaza van az elsőnek, nem olyan egyszerű bánni vele. :/
2013. jún. 9. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Oké, bizonyítsd be hogy saját célra van, és nem adsz el a havernak belőle...


Ha be tudod bizonyítani, akkor nem fognak megbüntetni.

2013. jún. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1-es válaszoló figyelmébe:

A mai cigaretták BÜDÖSEK! A dohányt a technológiai feldolgozása során fermentálják (hőkezelik, mintegy "rothasztják"), elvileg a nikotincsökkentés érdekében (valójában a függőség növelése érdekében) ammóniával kezelik (ez adja a terméktől független "egyen bűzét" míg a

természetes dohánylevél füstjének illata van!!!


Egy pipázó úr jóvoltából volt alkalmam erről meggyőződni. (Ő maga termesztette "szűzdohányt" szárít, és pöfékel el.)

Az illat fiatalkori nosztalgiázásra késztet, magam is füstöltem évtizedekkel korábban dohánylevélből házilag sodort "szivarokat"...

2013. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
régebben tilos volt a legkisebb mennyiség is. pár éve már hallom többen is ültetnek saját célra. de mindenki dugja a szomszédok ne lássák, noha nem a fináncok, inkább a dészmák elöl. senki nem fizet egy fillért sem, bár a palánta sokba kerül!
2013. jún. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"régebben tilos volt a legkisebb mennyiség is"

Dohánytermesztés nagyon régóta van Mo-n. Sok család élt ebből, a beérett dohány leveleit felfűzve dohánypajtákban szárították. Ma is van ilyen, a dohányforgalmazás szigorítása kapcsán elég sokat olvasni mostanában arról, hogy hány család veszíti el a munkalehetőségét, ha visszaesik a dohány igény. Dohánytermesztés volt és van, szerintem ha valaki magának termel egy-két tövet, az még nem lehet bűn.

2013. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 CINKE PAPA válasza:
A dohánytermesztést nem büntetik! Akármennyi lehet a kertedben ! Viszont amint elkezded szárítani még ha csak egy levelet is,Na ott kezdődnek a bajok ha persze észreveszik.Hiába magadnak készíted ki, megkárosítottad vele az állam bácsit.Nem tőle vetted meg,és így nem lett adó fizetve utána.stb.stb stb.
2016. okt. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Egy Virginia palánta 120 Ft-tól kezdődik és ha szerencséd van akkor kb 1kg száraz dohányt ad. De erről otthon a kis kertben jó ha fele megvan. Nagyapám termesztette és szívta régen, elég ügyes volt és nagyon jó minőségű dohánya. 92 évesen hunyt el alacsony vérnyomás ellenére agyvérzésben és nem tüdőrákban stb. Most nem reklámozni akarom a dohányzást de valószínűsítem hogy egészségesebb ez a bio mint az ipari adalékolt nemzeti külföldi kevert cucc. Mellesleg ameddig nem vágod össze, vagy csak spárgára van felfűzve a pajtában addig nem törvény sértő. Így aztán nagyapám is csak annyit vágott össze egyszerre magának amennyi a vágott dohány termék maximális állami üzleti kiszerelése. Aztán bizonyítsa be bárki hogy nem a dohány bolti zacsis/dobozos dohányt füstöli éppen.
2017. jún. 2. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Teljesen értehtő a tiltás a jövedéki adó miatt.


De miért pont a dohány esik ilyen szigorú elbírálás alá?

Például pálinkára miért vonatkozik sok kedvezmény, lehetőség a házi készítésre?


És mi van a borral? Úgy tudom, az mindenféle bejelentés nélkül is legálisan készíthető saját fogyasztásra.

ápr. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!