Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi adót kell fizetni az...

Mennyi adót kell fizetni az albérlet után?

Figyelt kérdés

Ha van egy lakás, amit nekem bérbeadnak havi 35000 forintért, akkor a főbérlőmnek minden esetben kötelező e utánam adózni, és ha igen, akkor mennyit? (magánszemélyként lakok a lakásban, írásba adott határozatlan idejű szerződés keretein belül) Illetve ha nem adózik utánam, akkor milyen büntetésre számíthat abban az esetben, ha egy rosszindulatú szomszéd feltol minket? Engem, mint rendszeresen fizető albérlőt érhet-e a büntetésből fakadó anyagi kár (figyelembe véve azt a tényt is, hogy semmi közöm nincs hozzá hogy a főbérlőm hogyan jár el a NAV felé, és nem is tudok erről semmit), vagy ez teljesen a főbérlő felelőssége? Előre is köszi a válaszokat!


Tegnap nekem rontott egy hülye alattam lakó, és azzal fenyegetőzött, hogy feljelent minket, mert nem tudja elviselni a zajongásunkat. Állítása szerint mi ugyanis hajnali fél2-kor porszívózunk, folyamatosan tologatjuk a bútorokat, meg hasonló fiktív marhaságokkal állt elő, aminek negyedesem igaz. Nem tudtam neki elmagyarázni hogy nem innen hallja a hangokat, körülbelül 70es IQ-ja van az öregasszonynak, és nagyon agresszív fellépésű, lehetetlen vele értelmesen beszélni. Sőt, zavarja hogy mi járkálunk a lakásban, mert az is hallja (na ezzel nem tudok mit csinálni) Nem tudom, mi tévő legyek.



2013. febr. 17. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Téged nem vesznek elő.


A tulaj az éves bevételből 11 vagy 16%-ot (nem emlékszem pontosan) adózik, összevonva a fő keresőtevékenységével, SZJA-ként fizeti be.

2013. febr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kiad-lak ***** válasza:

Neked nem lehet bajod, ha rendeltetésszerűen használod a lakást, van bérleti szerződésed és azt a jogosulttal kötötted.

Jogosult az a tulajdonos, nem a rokona, vagy az ismerőse. A tulajdoni lapról tájékozódhatsz erről ki az, meg arról is fenyeget-e végrehajtás amíg nem vagy otthon.

A "főbérlő" szó használata azt feltételezi, hogy ez az utolsó kritérium nem biztos, hogy kipipálható.

A tulaj adózásával neked nincs dolgod. Ha nem vallja be, azon csak ő bukhat.

Ha érdekel az adózás, akkor a kiad-lak pont hu nyitó oldalon az "albérletek adózása" részre menj rá.

2013. febr. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!