Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Adóvisszatérés elcsalása?

Adóvisszatérés elcsalása?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A napokban vissza kell utalnunk a már kiküldött adóvisszatérítést a NAV-nak. Szülőm után nem fizette a cég a járulékokat. A probléma az volt, hogy rengeteg adót csaltak, meg nem jelentettek be embereket, de a mai napig nem tudták őket elkapni, mert gyakran változtattak nevet. Meg lehet ezt így tenni? Miért nem nyomoztatnak a rendőrséggel, ezt miért az adóhivatal intézi? (Amikor szülőm megmondta az illetékeseknek, hogy nevek kellenek, akkor nagyvonalúan átnéztek felette, és nem is próbálnak tenni semmit. Mindenkit behívtak az adott cégtől, és mindenkinek elvették bizonyos összegű egyébkén jogosan visszajáró pénzeket.) Mit lehet tenni? Nem hiszem el, hogy ezt meg lehet tenni. Vagy a jog valóban fal a t
2013. jún. 22. 14:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Elnézést véletlenül nyomtam egy entert. De nem lényeges, amúgy is csak egy elkeseredett ember fejtegetése lett volna a jog és az erkölcs elvitatható viszonyáról...
2013. jún. 22. 14:44
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ezt valahogy nem értem.


Volt adóvisszatérítésetek, amit megkaptatok. Akkor most milyen alapon kéri vissza az adóhatóság?

Mi köze ennek ahhoz, hogy a cég nem fizette be a JÁRULÉKOKAT? Vagy akár az adót? Semmi. Azt a cégen fogják behajtani, ha ők egyszer a dolgozótól már levonták. Ha le van vonva a bérből az adó, járulék, akkor az a dolgozótól már nem követelhető, hiszen a cégnél van, azon fogják végrehajtani...


Úgy érzem a történet nagyon hiányos ahhoz, hogy tisztán lássak.


Sajnálom, ami veletek történt, de úgy érzem a filmből hiányoznak bizonyos képkockák, hogy egésszé tudjon összeállni...

2013. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem találják állítólag a céget, vagy valami ilyesmi történt. (Folyton nevet változtattak.) De valahogy ez nekem is bűzlik :(. Azért köszi a választ!
2013. jún. 24. 08:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!