Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Első alkalommal csináltam meg...

Első alkalommal csináltam meg a saját adóbevallásom, és az 55hözz nem írtam semmit. Oda azt kell, amit már levontak tőlem adót a keresetem után ami egyenlő az 54-el, ami a kötelezettség, mert egy helyen dolgozok?

Figyelt kérdés

tehát gondolom akkor az az amit le is vontak? jól gondolom? :D


illetve akkor ezt levélben hogyan lehet feléjük jelezni? elég ha csak írok egy levelet ügyiratszámmal, adataimmal és hogy 55: xxxxft? :D



2013. jún. 22. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem levelet kell írnod, hanem újból megcsinálni - már a helyes adatokkal - a bevallást a 1253-as nyomtatványon. Jelölni kell rajta a "főlapon", hogy önellenőrzöl.

A helyes adatokkal beadott bevallás felülírja az előzőt, és ez alapján kell rendezned a véglegesen kijött kötelezettséged.


A bevallás 55. sorába a munkáltató által ténylegesen levont adóelőleg összegét kell írni. Ne átmásolással készítsd el a bevallást, hanem értelemszerűen!

Nem tudom, hogy a Nálad lévő igazoláson ez milyen számú sorban szerepel, de ahány igazolás, annyiféle sor és számozás.

Tehát ÉRTELEMSZERŰEN!

2013. jún. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, reményeim szerint mostmár jó lesz. Igen, csak másoltam, demostantól tuti, hogy amíg nem lesz miért adókedvezményt kérnem, mindig időben feladom, hogy az állam csinálja meg. :D
2013. jún. 26. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!