Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miből tudok ÁFÁ-t visszaigénye...

Miből tudok ÁFÁ-t visszaigényelni és hogyan?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak ha vállalkozásod van, minden termékre és szolgáltatásra, ami a vállalkozás működésével összefügg.
2013. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Helyesbítenék: nem minden termékre és szolgáltatásra
2013. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
:) Jó a kérdés. Áfát akarsz csalni? A kezdő áfa csaló a gyk-n informálódik. :)
2013. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Istenem milyen bunkó emberekvannak. Válalkozó vagyok. Csak a könyvelőm azt mondta nem jó haáfát igénylek vissza. csak nem tudom miért. ezért érdeklődök hogy hogy működik a dolog
2013. jún. 30. 02:31
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor a válaszhoz tudni kell:

-a tevékenységi köröd

-az ÁFA bevallási gyakoriságod

-választottál-e pénzforgalmi elszámolás alkalmazását erre az évre az ÁAF-ban, vagy a régi rendszer szerint ÁFA-zol.

2013. jún. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdés szerintem teljesen más mint amit a "könyveld mondott".


Szerintem arra gondolt, hogy konkrétan a NAV-tól visszakérni áfát, vagyis ha több a levonható áfád, mint a felszámított, és elérted az értékhatárt, akkor kiutalást/folyószámlán jóváírást lehet kérni, ebben az esetben nagy valószínűséggel áfa ellenőrzésre fognak behívni a NAV-hoz.

És mint tudjuk ha teljesen makulátlan a tevékenységed, és a számláid is kivétel nélkül a gazdasági tevékenység végzéséhez merült fel, bizonyíthatóan akkor természetesen jogos a visszaigénylés. Ellenben ha a NAV talál valami kifogást vagy jogosulatlan levonást akkor büntetés, késedelmi kamat stb a következmény. ... feltételezem a könyvelőd tanácsa ennek szólt, hogy nem igénylünk vissza áfát, vagyis nem kérünk vissza áfát, mivel mindenkinek jobb ha nem kezdik el szétcincálni a könyvelésed.

2013. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 wapo ***** válasza:

Ha nem bízol a könyvelődben akkor minek tartod?

Ha meg jobban tudod akkor minek kérdezel?

Mint az öreg székely mondaná:

Asszony nem ember

Sör nem ital

Medve nem játék

Az APEH-el meg nem vitatkozunk, nem piszkáljuk mert sokba kerűlhet...

:)

2013. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!