Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan adózik az egyéni...

Hogyan adózik az egyéni vállalkozó?

Figyelt kérdés

Átalányadót választanám, de nem tudom, hogy pontosan hogyan is történik ez. Ha egy munkát kifizetnek, akkor abból hogyan és mikor kell adóznom? Vagy legalább tudnátok egy jó oldalt ajánlani? Nekem ez nagyon nem egyértelmű.

Most szeretnék egyéni vállalkozó lenni, de elképzelésem sincs, hogy a kézhez kapott pénzzel mit kellene csinálni (azon kívül, hogy költöm). Negyedévente kell majd adózni belőle? Addig meg nálam ül a pénz, vagy hogyan? Valaki légyszíves segítsen, ha tud rám időt szánni, akkor privátban is! Köszönöm!



2013. júl. 7. 21:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem megérné egy könyvelő vagy adótanácsadó véleményét kikérni és együtt megkeresni neked melyik a legolcsóbb legkedvezőbb adózási forma, hol mennyi az adó, mire kell figyelni, mennyivel kell kalkulálni, nem olyan drágák a tanácsadói díjak sem ha nem fix könyvelőt keresel, de én rengeteg olyan ügyféllel találkoztam aki nekivágott magától az elején és utána már az összekuszált, rosszul megválasztott adózási forma miatt fizetett sokkal több adót mint ami célszerű lett volna, nemkülönben nekem is sokkal több munkám volt vele utólag, mintha az elején ésszel csinálta volna.
2013. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenképpen ez lesz a jó. Ennek alaposan utánanéztem. Az én körülményeimnek most ezt kedvező. Inkább a konkrét folymaat érdekelne. Mert azt mindenhol profin le van írva, hogy melyik adózási forma mit jelent, de hogy ezt hogyan kell a gyakorlatban véghezvinni. Nem akarok feleslegesen könyvelőre költeni. Persze pont azért nincs sehol gyakorlati példa, hogy az embert le lehessen húzni. (És még azt mondják, hogy az ügyvédek a piócák...)
2013. júl. 10. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!