Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha üzletszerűen kereskedek,...

Linkoln kérdése:

Ha üzletszerűen kereskedek, és egy ingóságról adok számlát hogy eladtam 10 000ft-ért (Pl) de az áru eredetéről nincs iratom, akkor 25% a jövedelmem?

Figyelt kérdés

Ez így könyvelhető? Nem probléma?

Tehát, adok számlát, de eredete kérdőjel.


2013. júl. 19. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Választhatsz tételes/90%-os költséghányadot.


Ha a tételes költségelszámolást alkalmazod, akkor a teljes ár után adót kell fizetned. Viszont a származás igazolása szempontjából már necces. Nem teremhetett csak úgy nálad, valahol meg kellene, hogy jelenjen a könyveidben, akár AST-ként.


Vagy ne számlázva add el.

2013. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De hogy adjak számlát egy "kinőtt ruháról" vagy bármi használt ingóságról amit nem terveztem eladni?
2013. júl. 19. 20:30
 3/7 A kérdező kommentje:

Illetve a tételes mit jelent?

Az eladott 10 000ftos áru hány százaléka jövedelem az szerint?

2013. júl. 19. 20:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként nem igazán tudsz számlát adni. Gazdálkodó szervezetként viszont nem tudsz olyan dolgot eladni, ami nincs a tulajdonodban, nincsen azzal kapcsolatos jogod.
2013. júl. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem értjük egymást.

Ha magánszemély vagyok, és meguntam az országúti bringám, és vennék egy montit, eladom az országútim, és veszek egy montit.

Nah de ha vállalkozó vagyok, és csirkáket tenyésztek, adok róluk számlát, de meguntam az országútim, és eladom de nincs róla sázmlám, akkor mi van?

Gondolom nem az hogy adómentes vagyok mint ingóságok értékesítéséből származó jövedelem tulajdonosa?

2013. júl. 21. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha az országútid a céged tulajdona, akkor annak van egy KSZÉ-je, amin ki tudod vezetni a könyveidből, és ez lesz az értékesítéssel kapcsolatos ráfordításod. Majd ezzel szemben áll egy bevételed.
2013. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az van, hogy ne keverd a magánszemélyes értékesítésed bele a vállalkozói tevékenységedbe.


A kettőt külön választjuk, semmi köze egyiknek a másikhoz.


Ha üzletszerűen értékesítesz, akkor azt csak adószám birtokában teheted. Ebben az esetben nem magánszemélyes ingóságértékesítésről van szó, tehát nem jöhet képbe a 25 %-át tekintem jövedelemnek dolog.


Ilyenkor csak a tételes, vagy a 10 %-os költséghányados levonás lép "életbe".


Ha magánszemélyként értékesíted az ingóságod, akkor lehetséges az, hogy ha az eladott áru szerzéskori értékét nem tudod bizonylatolni, akkor a bevétel 25 %-át vagy KÖTELES jövedelemnek tekinteni.


Az üzletszerűség nem egyenlő a magánszemélyes ingóságértékesítéssel.

2013. júl. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!