Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » NAV felszolitott hogy 8 napon...

NAV felszolitott hogy 8 napon belul javitsam ki a hibakat az SZJA bevallasomban. Kulfoldon voltam, nem tettem meg. Mire szamithatok?

Figyelt kérdés

Szoval kaptam egy levelet toluk, amit a baratnom vett at, es az volt benne hogy a kezhezveteltol szamitott 8 napon belul en koteles vagyok bemenni es intezkedni. Ma jottem haza egy hosszabb uzleti utrol, szerintem mar vagy 2 hettel lecsusztam errol a hataridorol.


Eloszor is fogalmam sincs mit tudok en tenni majd az ugyben, mert az adobevallassal annyit csinaltam hogy amikor megkaptam a papirokat leraktam a munkaugyesek asztalara, ok kitoltottek, en pedig utana alaritam es postaztam. Masodszor pedig, mi az hogy ok engem a nyar kozepen barmire is felszolitanak? Es ha nem vagyok itthon, megbuntetnek mert nyaralok, vagy megbuntetnek mert dolgozom, amibol kesobb adozhatok es bevallhatom?


Probaltam hivni oket de 20 perc varakozas utan feladtam. Ma sincs idom bemenni sajnos, es holnap ismet utazom el. Hetfon tudok a dolog vegere jarni, mire szamithatok?


2013. júl. 25. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a tavaly azt tapasztaltam, hogy nem büntettek ilyesmiért magánembert. Amikor legközelebb tudsz, menj be az ügyfélszolgálatra, vidd be a kapott értesítést és az adóbevalláshoz használt papírjaidat. Az is lehet, hogy csak egy aláírás kell a bevallásra.
2013. júl. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel a levelet átvették, meg kellett volna jelenned 8 napon belül, vagy elfogadható indokkal kimenteni magad.

Teljesen mindegy, hogy ki töltötte ki az adóbevallásodat, ha te aláírtad, akkor te vagy a felelős a benne foglaltakért. H ennyire nem vagy képben az adóbevallásoddal, akkor vagy megkéred aki kitöltötte, hogy vagy nézze át veled és magyarázza el, vagy menjen be veled a NAVhoz. Vagy bemégy egymagad és reménykedsz, hogy normális ügyintézőt fogsz ki, aki segít neked.

"Masodszor pedig, mi az hogy ok engem a nyar kozepen barmire is felszolitanak?"

Attól, hogy nyár van, nem áll meg az élet. Még a NAVnál sem.

"Es ha nem vagyok itthon, megbuntetnek mert nyaralok, vagy megbuntetnek mert dolgozom, amibol kesobb adozhatok es bevallhatom?"

Akkor nem veszed át a levelet, vagy pedig aki átveszi értesít téged és intézkedsz (pl. jelzed, hogy külföldön tartózkodsz)

Ha kifogsz egy szigorúbb, vagy kekeckedőbb ügyintézőt, simán megbüntetnek amiért nem jelentél meg, függetlenül attól, hogy mik voltak a hibák a bevallásodban.

Ha egy jószívű ügyintézőt fogsz ki, akkor kijavítjátok a hibákat és annyi.

2013. júl. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A levél bal felső sarkában van egy ügyintéző és egy telefonszám.

Hívd fel a telefonszámot, (valószínű alközpont), kérd név szerint az ügyintézőt, és beszélj vele. Ha közben ügyiratszámot kér hogy diktáld be, akkor az a levél jobb felső sarkában lesz. Valószínűleg kapni fogsz tőle egy új időpontot, és a dolog el van intézve. Hidd el, nem malmozott eddig, volt másik kismillió emberke bevallása, amivel elfoglalta eddig magát. Csak az új időpontot már ne puskázd el!

2013. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!