Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozó magánszem...

Ha egyéni vállalkozó magánszemélytől vásárol árut, ezáltal számlát nem kap (mert a magánszemély nem tud adni neki), mi alapján számolhatja el a vállalkozó ezt a beszerzést?

Figyelt kérdés
Vateráról történne egy árucsomag vásárlás, de az illető eladó magánszemély, nem tud számlát adni. Annyit sikerült kiderítenem, hogy pl. szerződés alapján ilyenkor el lehet számolni a beszerzést, de bővebb infókra lenne szükségem, ha valaki tudja. Köszönöm!
2013. júl. 23. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Adásvételi szerződéssel.

Legyen benne az eladó adóazonosító jele is.

2013. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Vételi jeggyel
2013. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. júl. 23. 12:34
 4/8 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdés, hogy az eladónak, mint magánszemély kell-e adózni utána? Az összeg ha fontos maximum 80 ezer forint lesz.
2013. júl. 23. 12:39
 5/8 Linkoln ***** válasza:
79%

Az az eladó dolga.

Onnan hogy meghirdette már az ő dolga, te megveheted simán.

Egyébként, ha az eladó nem üzletszerűen kereskedik, csak ingóságait értékesíti, akkor bizonyos haszonig nem kell adóznia. (800ezer ft ha nincs papírja az eredetéről, csak az adásvételije az eladásról)

Ha viszont üzletszerűen kereskedik, és nem ad számlát, akkor feketén csinálja. Nem fog adózni utána, de kellene.

2013. júl. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi. :) Ezt igazából csak azért kérdeztem, mert nem tudom mennyire fog kekeckedni egy ilyen miatt. Egyáltalán nem biztos, de gondolnám, ha adásvételit kérek, akkor amúgy kötelessége adni róla, ha számlát nem ad.
2013. júl. 23. 20:01
 7/8 Linkoln ***** válasza:
58%

Hát jah..

Csak nem kekeckedik, az neki csak egy papír. Amit ugyan úgy nem kell használnia mint a nem oda adott számlát..

Hát, ez van.. :/

2013. júl. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, elküldtem neki a szerződést, kitöltve küldi a csomagban. Végül 37 ezer forint lett amit utaltam neki, de nekem az is valami, hogy elszámolhatom. :)
2013. júl. 25. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!