Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy képzlejem el a könyvelést...

Linkoln kérdése:

Hogy képzlejem el a könyvelést? Tudtok küldeni/linkelni egy képet ami egy kis egyéni vállalkozó pár napi könyvelését ábrázolja, vagy bármit, ami könyvelés?

Figyelt kérdés

Ha látok róla egy képet, már önmagában is sokat segít.

Kereskedő, eladó könyvelése lenne a legjobb.


2013. júl. 23. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
42%
Anyám könyvelő - rengeteg papír, mindenhol csak papír, a nyomtató ontja állandóan a papírt és a gép előtt ül egész nap, és nagyon unalmas, legalábbis nekem. Csak a gépbe ír dolgokat. Ja, és a pontosság elvárás. Nagyon pontosan kell dolgozni, mert megbüntetik az embert, anyámat 150 ezerre büntették nemrég valami szám elírása miatt.
2013. júl. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
A könyveléshez érteni is kell, nem lehet csak "úgy" gondolomra könyvelni.
2013. júl. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Értem én, de akkor is segítene ha látnám hogy kb mi is az a könyvelés.

Értem én hogy ettől nem tanulok meg könyvelni, de nem is akarok. Csak kicsit kézzel foghatóbbá tenni.

2013. júl. 23. 22:00
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Talán kezd itt az ismerkedést:

[link]

[link] #Kapcsol.C3.B3d.C3.B3_sz.C3.B3cikkek

2013. júl. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

[link]


Ha mindezt megtanultad, de nemcsak bemagolod, hanem érted is, akkor már elkezdhetsz valami egészen kis céget könyvelgetni. Mellette már "csak" a különböző törvények ismerete, és a kismillió adóbevallás kitöltése szükséges, és lehetőleg azt is fejből tudni, hogy melyiket mikorra, melyik vállalkozásnak kell elkészítenie és beküldenie.


Segítségképp: adótörvények = SZJA, Társasággi adó, ÁFA törvény, TB-törvény, ART, Jövedéi adó, SZKHJ. IPA, a Munka Törvénykönyve. Ez csak így kapásból, de ha jól belegondolunk, lehet még találni többet is.

2013. júl. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%
Hát bátor jelöltek vannak könyvelőnek ! Katasztrófa
2013. júl. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon leegyszerűsítve a dolog:

Hozza a vállalkozó a papírjait ömlesztve neked. Te szépen szétválogatod (pénztár, bank, vevő, szállító, vegyes), majd teljesítés dátuma szerint sorba rakod. Ezután megnyitod a könyvelő programot és elkezded rögzíteni a tételeket.

Emellett figyelsz a határidőkre, az adóoptimalizálásra, évközi mérleget, eredménykimutatást készítesz, stb.

2013. júl. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

... elkezded rögzíteni a tételeket...

no akkor kell tudni fejből, hogy mit, hova rögzítsd, mert különben egy tétel (= egy db. számla) rögzítésével elbíbelődhetsz akár egy napig is.

Vagyis itt jön elő, hogy amit az 5-ös által felrakott linkben látsz, azt fejből kell tudni!

2013. júl. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Már csak egy bibi maradt... egyéni vállalkozó nem számviteli törvényes, tehát nncs mérleg és eredmény, stb.. Jócskán mások a szabályok, s mások a válogatási szempontok is. De gondolom ez is menni fog netről.... meg az összes határidő is.
2013. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

#7es vagyok:

elnézést, azt nem láttam, hogy egyéni vállalkozót kérdez a kedves kérdező. Valamint a kérdést is félreértettem: azt hittem arra kíváncsi, hogy dolgozik egy könyvelő. De ahogy a válaszokat látom, a netről akar megtanulni könyvelni? Mert az valóban érdekes lenne...

2013. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!