Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egyéni vállalkozás mellett,...

Linkoln kérdése:

Ha egyéni vállalkozás mellett, a vállalkozáshoz nem kapcoslódó, adómentes (Magánszemélyként biztos hogy adómentes egy határig) jövedelmem van akkor mi vonatkozik rám adózás terén?

Figyelt kérdés

Mondjuk, logisztikai cég vagyok, de eladom a telefonom mert újat veszek. Akkor úgy tudom már nem érvényes a 200ezer ft jövedelemig adómentesség úgy hogy az eladási ár 25%-a számít jövedelemnek.

Hogy van ez?


2013. júl. 28. 20:00
 1/2 Riki13 válasza:
Hát ezt így nehéz megválaszolni. Tudni kéne még pár körülményt hozzá. Pl, hogy a cég az áfa körös-e vagy sem, illetve, hogy a cégben van-e az a telefon, amit most el akarsz adni. Megpróbálok azonban válaszolni. Tételezzük fel, hogy a cég áfakörös és a telefon is a cégben van. Ebben az esetben, amikor eladod számlát kell kiállítani róla, amelynek tartalmaznia kell a 27%-os áfát (ha nem áfakörös, akkor is kell számla, csak adómentesen). A cégnél a tárgyi eszköz értékesítése egyéb bevételként fog jelentkezni, ugyanakkor a telefon jelenlegi könyv szerinti értéke pedig ráfordításként. A kettő közötti különbözet lehet nyereség vagy veszteség. Az új telefon pedig tárgyi eszköz lesz. Ha 100e Ft alatt van az értéke, akkor egy összegben elszámolható az értékcsökkenés, ha fölötte, akkor viszont évenként számolható el rá 14,5% vagy 20%, ezt fejből nem tudom.
2013. aug. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Ez is nagyon hasznos válasz volt. Kicsit világosabban látom végre ezt is.

A kérdésemnél, éppen nem erre gondoltam. Elnézést hogy így lett megfogalmazva.


Alanyi mentes vagyok.

A telefon egy példa, valamit akartam ami általános és személyes.

Bármi, amit eladok, de smemi köze a vállalkozáshoz. Egy ingóság.

Azt a választ kaptam hogy ilyenkor ennek semmi köze a vállalkozáshoz, ugyan úgy adómentes mintha magánszemély lennék. Igaz?

2013. aug. 4. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!