Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magyarországról végzett munka...

Magyarországról végzett munka Svédországban adózása hogyan?

Figyelt kérdés

Magyarországon van főállásom. Szívesen végeznék munkát Magyarországon mellékkeresetként cégeknek, így kéne számlaképesség. Úgy szeretném megodlani, hogy egy ismerősömnek van cége Svédországban, és ő adná a számlát, én pedig alkalmazottként fel lennék véve, és úgy kapom a pénzt fizetésként.

A kérdésem az lenne, hogy kell ilyenkor adózni? Ő megkérdezte odakint, és neki azt mondták, hogy neki semmit nem kell csinálnia, küldi a fizut nekem, én meg ha akarom, akkor leadózóm, ha nem nem, ez már az én ügyem. Viszont mindenhol azt olvasom, hogy ott kell adózni, és a kettős adózást kizáró egyezmény miatt, itt már nem kell.

Valaki végzett így már munkát, és ha igen, magyarázza el legyen szíves, hogy akkor hogy is működik ez.


Előre is köszi.


2009. okt. 24. 16:19
 1/1 anonim ***** válasza:
2009. okt. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!