Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Egy. Váll. éves 6M ft-ig adó...

Egy. Váll. éves 6M ft-ig adó mentes vagyok, sem adót nem fizetek sem visszaig. Nem tudok. De mi értelme mindenről számlát kérni? Gondolom h el kell számolni a NAV fele h nem lopott az áru meg hova teszem a pénzt de ezen felül mi értelme a számláknak?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta majd rájövök jobban járok ha nem kérek a jövőben számlát de nem értem miért?Azt is mondták hogy jobb kezdettől adókörösnek lenni. Valaki elmagyarázná ezt az egész adózást, melyik miért jobb? Miért jobb az Ev, Kft, Bt stb?Én nem látom még át ezt az egészet.

2013. aug. 5. 12:55
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem adómentes vagy, hanem áfa-mentes. A kettő nem ugyanaz. Általános forgalmi adót nem fizetsz, de nem is igényelhetsz vissza. Attól még egy adófajtákat (Szja, eho, stb.) fizetned, és igazolnod a NAV-felé, hogy mivel támasztod alá bevallásodat. Na ezért kell a számla.
2013. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazad van hülyeséget írtam nem adó mentes hanem áfa mentes vagyok. Csak mivel van egyéb bejelentett főállású munkaviszonyom ezért már nem fizettetik meg velem még egyszer az szja-t stb. de miért mondják azt hogy majd rájövök h jobban járok ha nem kérek a jövőben számlát? Én azt értem h ha számla nélkül veszek valamit aztán meg tovább adom akkor nagyobbat lehet vele fogni mert olcsóbban tudom adni de én nem akarok ilyen kétes dolgokba belemenni. Ezen felül nem értem miért lenne jó nekem számla nélkül vásárolni?
2013. aug. 5. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:

Na most aki egy vállalkozónak olyan hülyeséget tanácsol, hogy a vásárlásairól ne kérjen számlát, az vagy nagyon hülye, vagy a te ellenséged!

Az év végi bevallásodban majd a bevételeidből levonhatod a számlával igazolt költségeidet, és a vállalkozás után fizetendő adót a különbözet után fogod megfizetni. Tehát: ha nem lesz számla a kezedben, hogy mennyit fizettél ki azért, amit tovább adtál, akkor nem lesz mit levonni a bevételedből, és a teljes bevételed után fogod megfizetni az adót.

Hát ezért kérd el a számlát mindenről, amit vásárolsz, az ilyen hozzá nem értő, vagy szándékos rosszakaró tanácsadókat pedig hajtsd el magad mellől, inkább fogadj egy könyvelőt, és az majd mondja, hogy mit, hogyan!

2013. aug. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Linkoln ***** válasza:

Igaz teljesen az előző, sőt az első is. Nem vagy képben még Olvasgass érdeklődj, fejlődj a témában.

Ha dolgozol mellette, így másodállású vállakozó vagy, és alanyi mentes áfa szempontjából, az jó. De nem minden.

Csak a klasszikus SZJA szerinti adózás esetén nem kell fizetned járulékokat.

Viszont SZJA-t, osztalék alap utáni adót, és EHO-t ugyan őgy fizetsz a profitod után. Iparűzési adót is!

Sőt! Ha veszel ki pénzt a vállalkozás profitjából, akkor az után ugyan úgy fizetsz MINDEN járulékot amit egyébként is kellene ha nem másodállásban lennél.

Tőkét gyűlyteni rendben van az ha nem veszel ki kivétet. De egyéb esetben ha költenél a profitból már egyáltalán nem gazdaságos.

MINDENRŐL kell számla. Azzal igazolod az áru eredetét, továbbítod a felelősséget ha nagy baj van és így nem adózol a beszerzési ár után.


Van még a kata féle adózás. Olvass utána, talán másodállásban kedvezőbb lenne! Havi fix 25 ezer, és akkor 6 milliós BEVÉTELIG (Nem profitig, jövedelemig) áfakörön kívül vagy, és nem kell járulékokat fizetned, sem adókat. Csak Iparűzésit, és KATA-t. (Ami másodállásban 25 ezer ft, főállásban 50)

2013. aug. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyjából most már kezdem érteni. Eltudnátok nekem mondani, hogy az év végi bevalláskor ill. év közben mi az amit be kell fizetnem így hogy ha heti 40 órás bejelentett munka viszonyom van,és áfa mentes vagyok. Fizetem az iparűzés adót. Ezt egyszer kell egy évben? Fizetnem kell az Eho-t is? Ezt mi alapján a bejövő bevétel alapján? Ezeken felül még mit kell fizetnem? Köszönöm
2013. aug. 6. 12:34
 6/10 Linkoln ***** válasza:

Átalányos IPA-t úgy tudom lehet 2 részletben. 25-öt év eleje felé, 25-öt ősszel. De önkormányzatfüggő az egész IPA. Bekell menni és megkérdezni. Az a pontos.

Hát, áfát kellene talán 3 havonta fizetned, de áfa mentességet élveznél így nem kell.

SZJA osztalék alap utáni SZJA és EHO úgy tudom év végén van, a következő év február 28-ig.

Ezeket a JÖVEDELMED után fizeted. (ÖSszbevétel-költség=jövedelem)

(jövedelem-adók= profit/nettó jövedelem)

Mindig mindent azonnal könyvelni kell, vannak egyéb papírmunkák, de nem sok elvileg. Nem kell annyira megijedni tőle. Egy könyvelő elmagyarázza.

2013. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az eddig hozzaszolok kozul meg senki sem hallott KATA-rol (nem vicc, KisAdozok Teteles Adoja), ha ezt valasztod, akkor nem fogod tudni levonni a koltsegeket az adozando bevetelbol, cserebe viszont bizonyos hatarig fix osszegu adot fizetsz.
2013. aug. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kamu kérdés újra!


Nincs itt szó vállalkozóról, csak 1 unatkozó 10 évesről!

2013. aug. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Linkoln ***** válasza:
Írtam neki a KATA-t.
2013. aug. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm Linkoln a segítségedet. Valóban említetted korábban a KATA-t és utána is olvastam, sőt mondtam a könyvelőmnek is és abban maradtunk előbb meglátjuk hogyan megy majd a vállalkozás, mennyi lesz a bevétel és utána meglátjuk. Egyébként nem vagyok unatkozó 10 éves csak kezdő és szeretnék képbe lenni ezért kérdezek ugyan arra vissza. Azt olvastam, hogy a KATA-ba év közben bármikor belehet lépni. Minden esetre még egyszer köszönöm mindenki segítségét.
2013. aug. 7. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!