Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Magánszemélyként köteles...

Magánszemélyként köteles vagyok számlát adni mindenről?

Figyelt kérdés
Van otthon pár dolog, amit szeretnék eladni. A vevőknek köteles vagyok számlát adni? Hogyan kell? Mi történik pontosan ha én számlát adok? Kell valamit fizetnem utána?
2013. aug. 7. 17:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel a saját ingóságaidat értékesíted, ezért számlát minek kéne adnod, hiszen nem vagy gazdasági szervezet, valamint nem gazdasági tevékenység keretén belül végzed.


Ha az adóéven belül az eladogatott dolgaid után kapott bevétel a 600 ezer forintot nem haladja meg, akkor nem kell vele foglalkoznod. Bevallani sem kell, valamint adót sem kell fizetni utána.


Ha túlléped, akkor más varia lép életbe. Ha ez is érdekel, akkor szólj, mert nagyon hosszú, és feleslegesen nem írnám le. :)


Ha egy olyan vevő érkezik, akinek számla kellene, az látni fogja, hogy magánszemély vagy, tehát nem tudsz számlát adni. Ilyen esetben adásvételi szerződés "váltja" ki a számlát, ez alapján könyvel majd a cég...

2013. aug. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!