Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan csinálhatom ezt úgy,...

Hogyan csinálhatom ezt úgy, hogy minél gazdaságosabban jöjjek ki, de mindenképp legálisan?

Figyelt kérdés

Készíteni szeretnék egy weboldalt, illetve azt hirdetni, amelyen keresztül rendelhetnek tőlem grafikai és programozási szolgáltatásokat. Csak kizárólag egyedül dolgozom, tehát nincsenek és nem is lesznek alkalmazottaim, irodám stb.

1. Ehhez nekem kötelező valamilyen formában számlát kiállítanom? Ha igen, akkor azt hogyan küldöm el a megrendelőnek?

2. Számlaképes magánszemélyként ezt megtehetem, vagy valami komolyabb kell hozzá? (bt, kft, stb)


Nem szeretnék ilyen miatt ülni és irreális büntetéseket fizetni, ezért szeretném, ha valaki részletesen útba tudna igazítani, hogy mivel lehet a legolcsóbban megúszni ezt az egészet. Vállalkozóit azért nem szeretnék, mert nem vagyok biztos benne, hogy a havi 60.000ft-ot, amit fizetni kell utána, azt ki tudom úgy termelni, hogy emellett profitáljak is mellette, mivel csak egyedül dolgozom és csak szabadidőmben.



2013. aug. 19. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha ilyen formában akarsz árusítani, akkor mindenképpen szükséged lesz bejegyzett vállalkozásra (egyéni vállalkozó, bt, kft., stb.)...

Csak így tudsz majd számlát kiállítani...


Viszont számla nélkül (egy bizonyos bevétel határig) árulhatod a szolgáltatásodat a Vaterán vagy netes hirdető oldalakon...


Van még egy másik lehetőség : ha a főállásod mellett váltod ki az egyéni vállalkozóit (másodállásként), akkor jóval alacsonyabbak a költségek...

2013. aug. 19. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen a válaszodat! Annyi érdekelne még, hogy számlaképes magánszemélyként sem oldható meg?


Illetve mekkora a legkisebb összeg, amivel megúszom (értem itt a havi és egyszeri díjakat is), ha nem?

2013. aug. 19. 04:34
 3/7 A kérdező kommentje:
Azaz adószámos magánszemélyként...
2013. aug. 19. 04:36
 4/7 anonim ***** válasza:
Masodallaskent csinalod egyszerusitett elszamolassal akkor meguszod a beveteleid 30-35% kb aztan nincs semmi dolgod vele. De valamilyen formaban ki kell valtanod a vallalkozi vagy ceget csinalni mashogy nem fog menni...
2013. aug. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha van amúgy főállásod akkor jelentősen csökkennek a terheid egy kt vagy bt esetében is. Akkor ráadásul még költségeket is tudnál elszámolni (pl. PC alkatrészeket biztosan, szoftvereket esetleg).
2013. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"

Viszont számla nélkül (egy bizonyos bevétel határig) árulhatod a szolgáltatásodat a Vaterán vagy netes hirdető oldalakon... " ez egyáltalán nem lenne legális ...

2013. aug. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
könyvelőt keress meg!
2013. aug. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!