Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szerintetek, hogy mernek...

Szerintetek, hogy mernek árulni annyi mindent, számlaadás nélkül? (Vatera)

Figyelt kérdés
Kiírják a fő adatok közé, hogy számlaadás nincs, tehát nyilván nem egyéni vállalkozók, a galériájukban rengeteg termék van. Hogy hogy nem félnek, hogy lebuknak?
2013. aug. 23. 22:29
 1/7 Linkoln ***** válasza:
89%

Mert hülyék. Kapzsik, kisgyerekek, munkanélküliek, stb.

Sokan lebuknak. De többen nem. Azthiszik hogy aki kicsiben csinálja nem bukhat le. Illetve van aki nem tudja hogy ez gazdasági tevékenység...

Amikor meg szépen megkéred a kisgyereket hogy légyszives majdnem 0 árréssel ne droppold már a másik legalisan költségekkel bíró vállalkozó termékeit, tojik rád...

Megszegi a vatera szabályzatát, szabályt sért, sőt a legtöbb büntető eljárásba sorolható lenne, és neked vállalkozónak is kárt okoz...

Ha vmi lüke a te terméked árulja irreálisan olcsón dropshippinggel, szemrebbenés nélkül írj neki hogy ez mennyire nem fair, törvényszegés, és mennyire rossz neked.

Aztán fűszerezd meg vele hogy kikattansz, feljelented polgári perben, bejelented a navnak, és megpróbálod kidobatni a vateráról egy moderátorral ha nem állít magán.

Esetek 90%-ban működik...

Amikor meg nem, akkor tudod hogy egy interneten nagyarc 5évessel van dolgod, vagy egy 120 kilós tetkós állattal aki leszúr ha meglát.. :D

2013. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Linkoln ***** válasza:
Egy cikk szerint tavaly 450 embert ellenőriztek vaterán. Ezek nagyrésze nagy áruforgalmat bonyolított le.
2013. aug. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az egy dolog, hogy menni mindent hirdetnek, ha nem üzletszerű méretben értékesítenek, semmi gond!

havi 3 eladás nem üzletszerű és nem számlaköteles...

2013. szept. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Linkoln ***** válasza:
41%

És ki nem tojja le a havi 3 eladást? :D

Vatera dagad az üzletszerű fekete kereskedelemtől, erre célzott a kérdező.

2013. szept. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így van, nem havi 3 eladásra gondoltam, hanem, hogy egyszerre fent van 200-300 termék is (jelen esetben ruha). Ráadásul a felhasználóneve alapján rá lehet keresni facebookon. Most volt éppen Egyiptomban nyaralni... Szerintem elég bátor, vagy éppen vakmerő.
2013. szept. 13. 16:16
 6/7 Linkoln ***** válasza:
Inkább az utóbbi. Sokan nem is tudják hogy nem szabad... A vatera is hibás.
2013. szept. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A Vaterának a bevétel a fontos. Tojik rá, hogy valaki már a sok ezredik rongyot árulja, csak a lé dőljön a Vaterához!

Egyszer megkérdeztem az egyik ruhaneműt árusító nőtől, hogy kaphatnék-e számlát a vásárlás után. Olyat írt nekem, hogy azt nem tettem zsebre, sőt le is tiltott, a kérdésemet törölte. A NAV bácsi ezekre nem figyel?

2016. szept. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!