Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Diákmunkából mennyi adót...

Diákmunkából mennyi adót vonnak, ha nem diákszövetkezeten keresztül csinálom?

Figyelt kérdés

Tehát augusztus 1-től augusztus 31-ig tartó diákmunkát végzek. Ma megkaptam a fizetésről az értesítést. A Szerződésen bruttó 73500 Ft összes munkabér szerepel. A fizetésem 48142 Ft. Ez ha jól számolom 34,5% adó. Munkaügyi központ közvetített ki, nem szövetkezet. Nem tudom, ez mit számít. Ezért vontak ennyi adót? Ez beleszámít nyugdíjalapba meg minden, és ezért?


Egyéb infók ha esetleg kellenek:

Napi 6 óra.

Részmunkaidőben foglalkoztatott diák

Betanított munkás

Járt 2 nap szabadság, illetve a túlóráimat is lecsúsztattam


Csak mert én úgy tudtam 16 % adót vonnak diákok után.


Előre is köszönöm a választ!



#adó #diákmunka #nettó #bruttó #nem diákszövetkezet
2013. aug. 30. 12:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A klasszikus munkaviszonyos jövedelmekből 34,5 % mértékben vonnak adókat és járulékokat. A többi dolgozótól is. Van egy-két kivétel, de azok többnyire a nyugdíjasok, stb.


Ha diákszövetkezeten keresztül vállalsz munkát, akkor "csak" SZJA-előleget vonnak belőle, egyébként minden mást.


Minden más:


10 % nyugdíjjárulék

4 % természetbeni egészségbiztosítási járulék

3 % pénzbeli egészségbiztosítási járulék

1,5 % munkaerő-piaci járulék

16 % személyi jövedelemadó előleg


Nem a diákok után vonnak 16 % adót, hanem olyan jogviszony után, ami diákszövetkezeten keresztül köttetet.

Tehát nem a korod, az egyéb státuszod határozza meg a kötelezően levonandó adókat, járulékokat, hanem az, hogy milyen "jogviszonyban" szerezted azt a bizonyos jövedelmet...

2013. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Így van, ha diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor csak a 16%-os szja-t vonják, ha másképp vállaltad az állást, akkor hiába vagy diák, minden ugyanúgy működik, mint rendes munkavállaló esetében, tehát az adón felül járulékokat is fizetsz, tehát összesen 34,5% levonás terheli a bruttó fizetésed.
2013. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!