Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Évi 12M Ft weboldalon keresztü...

Évi 12M Ft weboldalon keresztüli reklámbevételnél mi a legcélszerűbb adózás?

Figyelt kérdés

A KATA 6MFt-ig éri meg, mi van akkor ha e felett, mondjuk havi 1M Ft átlag a bevétel?

Simán 16% szja-t érdemes fizetni vagy van valami profi megoldás?



2013. szept. 20. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
ha ilyen sok a bevételed, akkor ne legyél sóher fizetni pár Ft-ot egy könyvelőnek a válaszért.
2013. szept. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez egy elméleti kérdés. Nem mondtam hogy ennyi a bevételem, de annyira tudtam, hogy megjelenik egy sóher "skót" troll.

:) Feldobtad a napom te kis szerencsétlen. Gondolom valami devizahiteles munkanélküli troll vagy aki ha valakinek van 100 Ft bevétele már kinézed a szájából a kenyeret.


Ha buta vagy, akkor menj inkább az ezotéria meg ufo topikba trollkodni.


(Kérem aki idetéved ne jöjjön ezzel az IQ 20 sóher dumával. Köszönöm.)

2013. szept. 20. 11:03
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez a kis p... kamumail :D


Mindent elárul rólad.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__1521..

Get a life kamumail.

2013. szept. 20. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

Van egy érzésem, hogy nálad többszörösen is többet keresek :)


Miért lennék sóhert? Te sajnálod a pénzt a tanácsadásra.

Ezerszer elmondtuk az oldalon, hogy itt nem fogtok teljes körű tanácsot kapni, csak igazi könyvelőtől.



Elég szép listát állítottál össze rólam:

- munkanélküli

- devizahiteles

- sóher

- irigy


->

2 munkahelyem is van, plusz még több megbízás is mellette, ráadásul mint látod napközben írok mivel itthonról is csinálhatom, sőt úgy osztom be az időmet ahogy akarom :)


- nincs és sose volt hitelem


- nem vagyok sóher, ha kellene én elmennék könyvelőhöz és kifizetném amit kell.


- irigye, persze :)



Egy pszichológus csemegézhetne a komplexusaidon, ahogy azonnal letámadsz egy ekkora listával.


A belinkelt kérdés jó, igaz a válaszok többsége nem osztotta a csávó véleményét, de mind1. 3 éves a kérdés amúgy, lassan itt az ideje, hogy valaki akinek az önérzetét sértem az megint kiírjon rólam egy ilyen okos kérdést :)


És végül, teljesen mind1, h 1-2 ember mit fröcsög rólam, attól én nem leszek kevesebb.


Mellesleg vajon miért nem reagált eddig a kérdésedre szinte senki? Mert komolytalan. Talán majd egy erre járó könyvelő megszán, talán...


Miért nem vagy délben még a suliban?

2013. szept. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mit kompenzálsz? Ez a mai feladatod, hogy elgondolkodj rajta ;-)


Nem értem minek szólsz hozzá egy olyan kérdéshez, amihez nem értesz. Te is ilyen "mindenhez értesz, valójában semmihez típus" vagy?


Ha ennyi munkád van akkor miért nem azzal foglalkozol?

Miért a pénzzel akarod magadat valakinek mutatni? Akkor nem skót, hanem anyagias vagy. Látod, neked a pénz a minden. Ez egy nagyon komoly komplexus, amikor azt gondolod vagy valaki, mert - állításod szerint - neked több pénzed van.

Miért itt ütöd el az idődet? Szerintem nem kell pszichológusnak lenni ahhoz, hogy kitalálják ki jár ide időt tölteni.

Több éve itt trollkodsz, tehát mondjuk elkezdted 12 évesen és most vagy 15-16.


Mindegy, nem haragszom, majd felnősz.

2013. szept. 20. 15:08
 6/8 Linkoln ***** válasza:

Reklámbevétel? Ez alatt mit értesz?

Azt hogy vannak weboldalaid, és kipakolsz pár bannert, és a google, etarget vagy hasonló oldalak havi 1 milliót fizetnek?

Ha ezt érted, ha nem, err elehet következtetni.

Ezek után, ha meglepődsz azon hogy meglepődik az aki olvassa, és kialakít rólad egy képet a kérdésed alapján, akkor megint rossz képet festessz magadról.

Igen, abszolút igaza van. Ha lehetséges ennyi pénzt keresni pár reklámmal, és te esélyesnek érzed magad rá, akkor irány egy könyvelő...

Ha meg unod a fejed, és ezért kérdezgetsz baromságokat, akkor nem igazán fogsz kielégítő választ kapni.

mind1.

Megpróbálok válaszolni:

Kata valóban nem annyira célszerű. De ez vitatható.

Kata-t az emeli a többi adózási forma felé, hogy a járulékaid fizetése alol mentesülsz.

A járulékaid minimum évi 600 ezer ft-ot kitesznek.

KATA meg 600ezret tesz ki összesen. Nem kell mellette adót fizetned a jövedelmedből, stb sokkal egyszerűbb.

(Nem lehet meghaladni ezt az összeget. Még a vatera is alig haladja meg reklámozásból eredő bevételeiből ezt az összeget, pedig messze az egyik legcélirányzottabban hirdető oldal, akinek óriási forgalma van)

Ha meghaladod, akkor a 6milliót meghaladó bevétel 40%-a kb adó.

Átalányadó, elég jó lehetne, de sajnos, nem vonatkoznak rád különösebb kedvezmények, így drágább mint a KATA 12 milliós bevétellel.

10%-os költséghányad sem rossz klasszikus adózással, de nem dobsz tőle hátast.

Ekkora bevételt magas adók nélkül ilyen tevékenységgel nem lehet megúszni.

2013. szept. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

helóka ostoba kérdező, én neked válaszoltam.


te akartál lealacsonyítani, hogy én csóró munkanélküli devizahiteles stb vagyok. erre reagáltam.


lehetne még mit írni, de a szintedtől távol áll. nem koptatom a bill-t.

2013. szept. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

@15:22


(Furcsállnám, ha a vatera csak évi 6M körül hozna a reklámaival, igaz nincs rálátásom. Most te ezt tippeled vagy van rálátásod a vaterára? Amúgy ők az eladások jutalékaiból élnek, de akkor is kevésnek tűnik a reklám részre az évi 6M, mindegy is.)


A KATA picit több mint 600e Ft, hiszen EV -nak kell lenni, ami iparkamara, iparűzési adó, bélyegző, számlatömb stb., tehát 700-720e Ft évente, cserébe nem szabad túllépni az évi 6M-t.


Amúgy persze, könyvelő lesz, de gondoltam hátha jön valaki korrekt ember aki ért hozzá, és ad egy irányvonalat merre menjen az ember. (Tudom, könyvelőhöz.)


(Persze nem csalódtam a gyk-ban, betévedt egy szerencsétlen troll.) Azért neked köszönöm. Ja és nem unatkozom, nem ezért kérdeztem.

2013. szept. 20. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!