Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A minap levelet kaptam a...

A minap levelet kaptam a NAV-tól, mi ilyenkor a teendő? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Azt írta a NAV, hogy 2012.12.16-tól nem rendelkezem biztosítási jogviszonnyal vagy egészségügyi szolgáltatásra való jogosultsággal sem. Az egyetemet tavaly nyáron fejeztem be, utána OKJ-s felnőttképzésben vettem részt és most végeztem idén. Kórházba is voltam, és ha jól tudom, ha nem aktív a TAJ kártyám, akkor szólniuk kellett volna, de senki sem szólt.

Jelenleg nem regisztrált munkanélküli vagyok, de a háten megyek be a munkaügyibe és regisztráltatom magam.

Azt nem tudom, hogy utólag ki kell fizetnem a TB-t, vagy nem,és az, hogy felnőttképzésben vettem részt nappali tagozaton az számít vagy nem?



2013. szept. 23. 14:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazolnod kell, hogy az általuk említett időszakban volt jogviszonyod. Kérsz az egyetemtől jogviszonyigazolást.

A felnőttképzést sajnos nem tudom hogy van.

2013. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az OKJ-s felnőttképzés ideje szerintem nem jogszerző ilyen szempontból, mivel az nem tartozik az oktatási törvény hatálya alá. De azért kérdezd meg! Az alatt az idő alatt van fizetési kötelezettséged. Mivel tavaly nyáron végeztél az egyetemen, ezért jogosan kérik 2012. 12. 16-tól ezt a járulékot. A munkanélküli regisztrálás sem jogszerző idő, kivéve, ha ellátást is kapsz.

Attól, hogy nem rendezett a TB-d, az orvos, kórház köteles ellátni, hiszen TAJ-számmal rendelkezel.


Igen, utólag ki kell fizetned a jogosan követelt egészségügyi szolgáltatási járulékokat, valamint az azokra felszámított késedelmi kamatokat.

Ha nem tudod fizetni, akkor az önkormányzatnál lehet igényelni, hogy anyagi helyzetedre tekintettel vállalják át helyetted ennek fizetését. Ez visszamenőleg nem működik, csak attól az időponttól, amikortól megítélik Neked.

2013. szept. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!