Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem a teljes összeget utalta...

Nem a teljes összeget utalta a Vaterás vevő, mi a teendő? Részletek lenn.

Figyelt kérdés

XXXX kérésére két termékemet együtt, kedvezményes

4000ft+1000ft posta fix áron feltettem. (ő végül nem jelentkezett, de lényegtelen)

YYYY felhasználó megkérdezte, 4000ft-ért odaadom e elsőbbségi postával együtt.

Megírtam neki, hogy nem, mert már így is ár alatt hirdetem nagyon(máshol használtan is

még 5000ft). Másnap mire gépközelbe kerültem már le volt ütve az aukció és be volt

általa fizetve bankszámlámra 4500ft. Borzasztóan inkorrektnek érzem a dolgot, hogy

önkényesen eldönti mennyit ad érte és fogja és befizeti, anélkül, hogy velem

megegyezett volna. Ilyenkor mi a teendő? Nem szeretnék negatív értékelést kapni, de

továbbra is tartom, hogy az ár nem alkuképes.Emailben leírtam

neki, amit most itt, de még nem válaszolt. Utalgassam neki vissza saját

költségemen, az ő pofátlansága miatt? Feltételezem azért tett így, mivel bankszámla

hiányában jelenleg vissza sem tudom hová utalni a pénzt.


2012. szept. 20. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Írj neki, hogy utalja a maradékot és akkor megkapja a terméket, vagy adjon meg egy számlaszámot, ahova visszautalhatod neki a pénzt - természetesen a saját költséged levonva.

Ha ebbe nem megy bele, akkor írj a vaterának, hogy mi a teendő ilyenkor.

2012. szept. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezért kell úgy feltenni a terméket hogy már belekalkulálod a postát is. Pl 5000ft a termék+1000ft a posta, akkor 6000Ft ért teszed fel, és 0 Ft szállítási költséget adsz meg. lehet 3 Ft tal többet fogsz jutalékot fizetni, de az ilyenek el lesznek kerülve!
2012. szept. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"de az ilyenek el lesznek kerülve!"


Igen és aki esetleg átvenné személyesen az vagy fizeti a postát is vagy többért üti le ami az eladónak kiadás. Vagy megveszi mástól aki a termék árának a termék árát adja meg...

Nomeg ha 2 terméket is megvesz tőlem, akkor a vevőnek nem 2x-es lesz a postaköltség amit én beleszámoltam az eladási árba...

Ez nem korrekt megoldás és az eladónak sem jó..

2012. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!