Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ingatlan vásárlás utáni NAV...

Ingatlan vásárlás utáni NAV ellenőrzésről van valakinek tapasztalata? 4. 000. 000 Ft-ért vettem egy kis házat és kaptam egy levelet, hogy jönnek az adóhivataltól felmérni az épületet. Többi lent…

Figyelt kérdés

Valóban ennyiért vettem, de a vásárlás óta kb. 2 millió Ft-ot ráköltöttem és folyamatosan dolgoztam rajta, szóval már messze nem abban az állapotban van mint vettem. A költségekből 1.000.000Ft kőművesmunkáról van számlám is, de van kb. egy másik milliós költség amivel nem tudok elszámolni. Nyílászáró cserékről nincs számlám, mert úgy csináltattam és nem kértem, az elektromos hálózatot én csináltam, de a vásárolt vezetékekről, kapcsolókról, stb. már nincs meg semmi papírom. Rengeteget dolgoztunk az apósommal,vakoltam, gletteltem, festettem de sajnos nem tettem el semmi papírt ezekről az anyagokról.

Szóval most az illetéket megemelhetik az épület mostani értékre, vagy mivel járhat egy ilyen ellenőrzés?

Nem hiányozna mert, már a gatyám is ráment a felújításra és pont annyi van félretéve amiből kifizetem az eredeti árra számított illetéket.

Mit érdemes mondani, hogy ráfizetés nélkül megússzam?



2013. szept. 23. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A felújítás előtti értéket fogják nézni.. akkor szoktak kivonulni, ha irreálisnak találják az árat, vagy egyáltalán nincs ár a szerződésben. Azt nézik ilyenkor, hogy a környékbeli hasonló házak milyen áron kelnek el.. Ha 5-8-10 milliókért, akkor talán nem lesz nagy gond, de ha 20-30 milliókért, akkor baj van. Szóval hirdetésbe nézd meg hogy ott azon a környéken mennyi a reális ár egy akkora házért mint amit te vettél.
2013. szept. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A környéken is elég nyomott áron vannak az ingatlanok, szóval nem kiemelkedően alacsony ár, csak attól tartok, hogy rákérdeznek pl. a nyílászárókra, hogy honnan vannak.

Látszik, hogy újak.

2013. szept. 23. 15:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy meghiusúlt építkezésből vetted, magánembertől, hirdetésből. Oda is szállította neked... :)
2013. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Általában az illeték kiszabása előtt akkor szoktak kimenni, ha nagyon eltér (ez általában 20-30 %-ot elérő eltérés) a szerződés szerinti vételár a környéken szokásos értéktől.

Vagy már kiszabták egyszer az illetéket és most utólag jönnek?

Mondani csak azt mondd ami igaz, mert a végén belebonyolódsz és utána egy szavadat sem hiszik el.

Esetleg nem tudom van-e fényképed az ingatlanról a felújítás előtti állapotban, az jól jönne. Például az a kép amin hirdette az előző tulaj. Vagy maga a hirdetés is jól jönne ilyenkor.

Ha viszont nem volt meghirdetve, akkor ott a két tanu, aki az adásvételin rajta van, ők is el tudják mondani, hogy milyen állapotban volt a ház.

2013. szept. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És bizony benne van a pakliban, hogy az általad már beleölt értéket is beleveszik az illeték alapjába, ha nem tudod valamivel, vagy valakivel (tanú) igazolni, hogy az már a vásárlás után növelte annak értékét.

Jót mond az utolsó, jó lenne ha a hirdetés meglenne, és találnátok hozzá az akkori állapotáról képeket is...

2013. szept. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!