Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mekkora a mértéke az egészségp...

Ingenieur kérdése:

Mekkora a mértéke az egészségpénztári vásárlás utáni szja befizetésének?

Figyelt kérdés
Remélem tud nekem ebben valaki nekem információt adni. Vásároltam egy terméket egészségpénztári kártyára, de olyat amit alapvetően nem lehetett volna, viszont az eladóval meg lehetett beszélni, hogy ő majd kiszámláz egy másik terméket ugyan abban az árban én nekem pedig majd ki kell fizetnem a termék szja-ját ha kérni fogják. Ez meg is történt, mármint kérés és ki kell fizetnem az szja-t. De ennek most akkor mennyi is pontosan a mértéke? Meg mi dönti el, hogy most én az életmód javító kategória szja-ját fizessem be vagy a jogalap nélküli kategóriáét? Illetve ilyenkor kell számlát is felmutatni vagy csak fizetem az szja-t mint a katonatiszt?

2013. szept. 23. 21:42
 1/2 könyvelő1 ***** válasza:

Elszámolsz/ küldöd a számlát az egészségpénztárnak. A pénztár állít ki számodra igazolást (ők majd minősítik). Ha életmódjavító szolgáltatás, akkor 16% szja. Ha jogosulatlan igénybevétel, akkor az összeg 78%-a után 16% szja és 27% Eho. Negyedévente kell adóelőleget fizetni (ha szja eléri a 10.000 Ft-ot), amúgy az éves bevallással együtt kell megfizetni.

Arra is van mód, hogy az ep-nek visszafizesd az összeget, ez ügyben keresd őket, hogyan történik ez

2013. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Tehát a számlát is fel kell mutatnom minden esetben? Vagy pedig vagy a számlát mutatom be vagy pedig egyszerűen csak utalok/befizetek.
2013. szept. 24. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!