Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha valakinek TB túlfizetése...

Ha valakinek TB túlfizetése van, akkor azt hol lehet intézni? Mit lehet tenni annak érdekében, hogy visszakapja a túlfizetett összeget?

Figyelt kérdés
2009. nov. 6. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát nem lesz egyszerű, de irány az Apeh- legközelebbi irodája. De javaslom inkább előtte hívd fel őket, úgyis kitalálják, hogy nincs is túlfizetésed. Ha mégis van, a néni elfogja mondani, hogy mit kell tenned.
2009. nov. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Van erre rendszeresített űrlap, azt kell kitölteni, azon megjelölöd azt is, hogy postán küldjék vissza, vagy számlaszámra fizessék. Kb. egy hónap alatt kapod vissza. Az űrlap pontos számát nem tudom, de az apeh-irodában megmondják neked.
2009. nov. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

És hogyan tudjuk bebizonyítani, hogy túlfizetés van?

Páromnak, most ment intézni, hogy fizetné magának, és akkor mondták neki, hogy eddig honnan fizette, ezen mi meglepődtünk, mert még volt munkahelye addig onnan is fizették. A kettő pedig nem egy és ugyan az (ez kb. 2,5 év) Azt viszont nem mondta, hogy túlfizetése lenne, de annak kell lennie, ha ennyi ideig 2 irányból is fizették utána a TB-jét.

2009. nov. 6. 18:24
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha több munkahely fizette párhuzamosan, attól még nincsen túlfizetés, mert ha dolgozik, akkor a tb-t a jövedelem adott százalékában kell megfizetni, ha 10 helyen dolgozik, akkor 10 helyen vonják le a fizetéséből. Túlfizetés legfeljebb akkor lehet, ha saját maga után már fizette, miközben fizetése is volt, és abból is vonták. Ilyenkor visszakapja, amit saját maga befizetett.
2009. nov. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ha a férjed nem tudott róla, hogy fizeti, akkor bizonyára nem is így volt. Az adófolyószámláját kell kikérni az APEH-tól és megnézni, hogy mi van rajta. De ha mostanában nem kapott az APEH-tól kivonatot, akkor valószínűleg nincs túlfizetés. Arra figyelj, hogy ne kérjetek vissza olyan pénzt, ami nem jogos. De szerintem az APEH nem is fizetné úgy vissza.

A nyomtatvány a 0917. sz amivel kifizetést lehet igényelni tényleges túlfizetés esetén.

2009. nov. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3. válaszolónak

Ez ennél jelen esetben kicsit bonyolultabb. A férjem régen szerzetes volt, és az egyház fizette utána a TB-t is. Majd mikor kilépett, és elhelyezkedett akkor a munkáltató vonta a béréből, fizette (remélhetőleg). Ezt követően mikor munkanélkülivé vált egy idő eltelte után úgy döntöttünk, hogy fizetjük mi utána. Bement, hogy intézze, erre mondták neki, hogy akkor új kártya kell, mert ha nem volt utána fizetve, akkor megszűnt a TB kártyája. Mikor visszakérdezett, hogy annak mi is a menete: hogyan, hol stb. Na akkor jobban megnézte az ügyintéző hölgy a dolgokat, és látta, hogy az egyház (nem tudni miért), de 2009. októberig fizette utána. Ezután már nem fogják, de akkor ezek szerint még volt munkahelye (2,5év), addig a munkáltatója és az egyház is fizette. Ebből gondoljuk, hogy túlfizetése lehet.

2009. nov. 7. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
Be kell menni személyesen és lekérni a folyószámla egyenleged. csak így fogják megmondani, hogy van vagy nincs. Én is így jártam, hogy fizették helyettem én is fizettem és addig addig ügyeskedtek míg kitalálták, hogy nincs túlfizetés.
2009. nov. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha az egyház fizette, akkor nem fogják a férjednek kifizetni, csak az egyháznak. Mivel volt munkáltató, így nem kellett volna fizetni sem az egyháznak, sem neked. Sőt, ha az egyháznak visszafizetik 2009 októberig, még a férjednek lesz fizetési kötelezettsége a munkaviszony utáni időszakra.

Úgyhogy az lenne a legjobb, ha nem bolygatnád. Vagy már késő?

2009. nov. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Igazad lehet...nem, még nem késő. (Bocsi, hogy csak most reagálok, de nem volt időm, csak elolvasni.)
2009. nov. 14. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!