Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Bélyegzőről lemaradt egy...

Bélyegzőről lemaradt egy vessző (cégnévben), használhatom így is? Okozhat problémákat? Megbüntethetnek érte?

Figyelt kérdés

Bélyegzőt készíttettem, viszont utólag jöttem rá, hogy lemaradt egy kötőjel a cég nevéből. (A bélyegzőn csak cégnév, cím és adószám szerepel, semmi extra.) Ingyen újracsináltathatnom vagy ilyenkor mennyi pénzt szoktak elkérni?

És ha így marad, így használom - az okozhat problémát a későbbiekben?


2013. szept. 26. 11:33
 1/1 NemethRobert1911 ***** válasza:

Üdv!


Egy gazdasági társaság jegyzése az ALÁÍRÁSMINTA (2008.07.01 előtt alapított cégek esetében "ALÁÍRÁSI CÍMPÉLDÁNY") nevű okiraton rögzített módon történik. Itt a cégek legtöbb esetében csak az ügyvezető aláírása szokott szerepelni, és nagyon ritka esetben az aláírás + bélyegző. Bélyegző megadása ezen az okiraton nem szükséges, és értelmes ügyvédek által ellenjavallt (eddig csak olyan ügyvédet láttam aki nem javasolta ide a bélyegzőt). Miért? Azért mert akkor köteles vagy _mindig_ bélyegzővel együtt jegyezni a céget.


Cég jegyzése c. fogalom kb. ~ szerződés kötését vállalkozó/megbízott vagy megrendelő/megbízó félként érvényesíteni.


Ezt összeadva: a bélyegzőről ha lemaradt egy pötty, egy vessző vagy van rajta egy plusz vessző vagy koszfolt, az addig jogilag teljesen érdektelen, illetve nem aggályos, amíg az Aláírási címpéldányon nem szerepel a bélyegző. Ha nem szerepel, akkor ez nem gáz. Viszont csak bélyegzővel nem létesíthetsz kötelmet (nem szerződhetsz, rendelhetsz, nem írhatsz alá).


Tehát: pánikra semmi ok - csak azon ritka esetben ha bejegyezték a cégbélyegyzőt az okiratba :)


-- jogsegely @ 1911.hu--

2013. szept. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!