Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Még tanuló vagyok és szeretnék...

Még tanuló vagyok és szeretnék érdeklődni a könyvelői munkával kapcsolatban. Milyen utat kell bejárnom ahhoz, hogy könyvelő lehessek?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki rávilágítana a jó és az árnyoldalaira is?

Milyen iskolákat célozzak meg? Esetleg milyen tanfolyamokat végezzek el?

A könyvelői munkába sajnos nem tudok belelátni, de a munka leírásából nem tűnik rossznak.

Milyen tulajdonságokkal rendelkezik egy jó könyvelő?


Jelenleg a Debreceni Egyetem másodéves Egészségügyi szervező szakos hallgatója vagyok. Innen hova tovább?


Milyen lehetőségeim vannak egészségügyi szervező végzettséggel, a könyvelésen kívül, amiből meg is tudok élni?


Elnézést a sok kérdésért :) de engem ez tényleg nagyon érdekelne. Nagyon örülnék, ha minden kérdésemre választ kapnék.


2013. szept. 30. 12:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát az egészségügynek ehhez sok köze nincs...

Pénzügyi-számvitel szakot kell hozzá végezni, pl. a BGF-en.

2013. szept. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A mérlegképes könyvelő tanfolyamot kell elvégezned. Erre csak akkor jelentkezhetsz, ha van gazdasági diplomád, vagy a bemeneti követelményeknél felsorolt OKJ-s tanfolyamok egyikét elvégzed (ezeket megtalálod, ha rákeresel).
2013. szept. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ja, és pénzügy és számvitel szakkal önmagában még nem könyvelhetsz, akkor is kell a mérlegképes könyvelő bizonyítvány, de akkor általában néhány tárgyból kell különbözetit tenned és már vizsgázhatsz is.
2013. szept. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A képzés során oktatott tantárgyak tudományterületek szerint vannak csoportosítva. Ezek a tantárgyblokkok az INFORMATIKA, az orvostudomány, a KÖZGAZDASÁGI, a STATISZTIKA ÉS ÜGYVITEL, MENEDZSMENT ÉS MINŐSÉGBIZTOSÍTÁS témaköréből kerülnek ki, és természetesen részei a képzésnek a közismereti tárgyak és a nyelvtanulás.


A végzettséggel megcélozható állások:

- Egészségügyi adminisztrátor

- Bérszámfejtő, TB-ügyintéző

- Személyzeti asszisztens

- Kontroller

- Egészségturizmus-szervező

- Biztosítási ügynök

- Gazdasági vezető

- Statisztikus

- Analitikus

- Költségvetési intézmény vezetője


A szak végzettjei az alábbi ágazatokban helyezkedtek el:

(FIR, KSH, NAV, OEP adatbázisokon alapuló adatok)


Humán-egészségügyi ellátás

Adminisztratív, kiegészítő egyéb üzleti szolgáltatás

Tudományos kutatás, fejlesztés

Nagy-, illetve kiskereskedelem

Szálláshely-szolgáltatás

Sport-, szórakoztató, szabadidős tevékenység

Vendéglátás


Úgy gondoltam ezután még valamit elvégzek, például, mint ahogy a két válaszoló írta...mérlegképes könyvelői tanfolyam, pénzügy-számvitel...

2013. szept. 30. 13:17
 5/14 A kérdező kommentje:
Csak azért írtam le ezeket, hogy lássák, nem csak egészségügyben lehet ezzel elhelyezkedni. Ez elég sokrétű szak, és nem csak egészségügyhöz kapcsolódó tantárgyaink vannak. Ezért is választottam.
2013. szept. 30. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezen csak mosolyogni tudok.... Ha könyvelő akarsz lenni, akkor szíveskedj gyakorlatot szerezni. Persze csak ha jó könyvelő akarsz lenni... Igaz én egyre inkább úgy érzem nem éri meg.
2013. okt. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek?
2013. okt. 1. 11:50
 8/14 anonim ***** válasza:
melyik részét?
2013. okt. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"egyre inkább úgy érzem nem éri meg" - ezt a részét.

És egyébként mi olyan mosolyogni való ezen? Én csak azért érdeklődök, mert még fiatal vagyok és nem döntöttem el milyen irányba menjek el. Nem ragaszkodom a könyvelői munkához foggal körömmel. Csak mivel a tanárok is gyakran hangoztatják nálunk, hogy más területeken is el lehet helyezkedni, főként úgy, hogy még mellette mást is tanutunk...gondoltam miért ne érdeklődnék az egészségügyön kívüli lehetőségek iránt is.

2013. okt. 1. 13:41
 10/14 anonim ***** válasza:

ezen csak mosolyogni tudok: úgy vagytok vele ha ez nem megy elmegyek könyvelőnek, mert az csak egész nap elvan mint a befőtt..


És hogy nem éri meg, sok elmegyek könyvelőnekből kreatív könyvelők lesznek, gyakorlat és tudás nélkül, fűt fát bevállalva, negyedannyiért mint a normál ár, és mi akik normálisan kívánjuk csinálni utána szívunk vele,


na kifejtettem

2013. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!